CUI 45844298
VIEWVISION S.R.L.
VIEWVISION S.R.L. este o firmă din Matca, județul Galați, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 84.1 mii lei (+97.0% față de 2024) și un profit net de 24 mii lei.
Date de identificare
CUI
45844298
Nr. înregistrare
J17/494/2022
EUID
ROONRC.J17/494/2022
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Matca
Adresă
MATCA, NR.2503, CLĂDIREA C1, CAMERA 3
Data înregistrării
23-03-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
-
0125 - Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
3312 - Repararea maşinilor
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5912 - Activităţi post-producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
9524 - Repararea mobilei şi a furniturilor casnice
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
84 056
Rezultat net
+24 000
Capitaluri proprii
41 845
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active circulante |
44 471
|
24 178
|
6 752
|
864
|
| Creanțe |
—
|
5 548
|
265
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
44 471
|
18 630
|
6 487
|
864
|
| Cheltuieli în avans |
13
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 639
|
6 333
|
873
|
9 654
|
| Capitaluri proprii |
41 845
|
17 845
|
5 879
|
−8 790
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
84 056
|
42 658
|
46 455
|
4 450
|
| Venituri totale |
84 056
|
42 658
|
46 455
|
4 450
|
| Cheltuieli totale |
55 985
|
28 808
|
29 420
|
13 306
|
| Rezultat brut |
+28 071
|
+13 850
|
+17 035
|
−8 856
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+24 000
|
+11 966
|
+14 669
|
−8 990
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VIEWVISION S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 84 056 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 24 000 lei.
-
Este VIEWVISION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, VIEWVISION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VIEWVISION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată VIEWVISION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VIEWVISION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VIEWVISION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.