CUI 4592231
BUGANU RASTOACA SNC
BUGANU RASTOACA SNC este o firmă din Frunteşti, județul Bacău, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1997 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 351 mii lei (−28.6% față de 2024), un profit net de 19.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
4592231
Nr. înregistrare
J04/1286/1993
EUID
ROONRC.J04/1286/1993
Formă juridică
SNC
Județ
Bacău
Localitate
Frunteşti
Adresă
, Nr. , C.P. 607178
Data înregistrării
02-09-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.09.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
350 968
Rezultat net
+19 625
Capitaluri proprii
−230 490
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4725 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
13 646
|
13 646
|
13 646
|
13 646
|
13 646
|
13 646
|
14 146
|
15 446
|
9 116
|
12 516
|
3 011
|
3 225
|
1 729
|
11 709
|
16 743
|
1 029
|
1 212
|
| Active circulante |
132 419
|
81 062
|
103 309
|
108 574
|
105 632
|
71 500
|
73 995
|
31 813
|
27 153
|
26 543
|
33 942
|
20 423
|
31 999
|
29 456
|
17 660
|
14 157
|
11 590
|
| Stocuri |
82 087
|
62 105
|
102 308
|
108 544
|
104 606
|
70 480
|
69 089
|
29 771
|
27 153
|
26 531
|
33 920
|
20 392
|
31 672
|
29 109
|
16 721
|
14 105
|
11 569
|
| Creanțe |
53 927
|
3 150
|
—
|
—
|
—
|
997
|
4 239
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
220
|
112
|
512
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
−3 595
|
15 807
|
1 001
|
30
|
1 026
|
23
|
667
|
2 042
|
—
|
12
|
22
|
31
|
107
|
235
|
427
|
52
|
21
|
| Datorii |
376 555
|
344 823
|
408 673
|
385 908
|
366 431
|
325 989
|
337 415
|
294 325
|
284 740
|
258 394
|
242 322
|
212 698
|
202 548
|
184 322
|
163 871
|
119 511
|
86 014
|
| Capitaluri proprii |
−230 490
|
−250 115
|
−291 718
|
−263 688
|
−247 153
|
−240 843
|
−249 274
|
−247 066
|
−248 471
|
−219 335
|
−205 369
|
−189 050
|
−168 820
|
−143 157
|
−129 468
|
−104 325
|
−73 212
|
| Capital subscris vărsat |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
350 968
|
491 586
|
364 749
|
307 075
|
202 551
|
169 824
|
122 379
|
154 268
|
154 236
|
141 319
|
135 297
|
96 110
|
100 939
|
152 136
|
136 493
|
167 770
|
173 061
|
| Venituri totale |
350 968
|
491 638
|
364 749
|
307 075
|
203 332
|
170 042
|
122 379
|
154 268
|
154 236
|
141 319
|
135 297
|
96 110
|
100 939
|
152 136
|
136 493
|
167 770
|
173 061
|
| Cheltuieli totale |
326 136
|
440 038
|
389 132
|
320 539
|
207 609
|
157 938
|
122 883
|
151 320
|
181 830
|
153 872
|
147 557
|
116 453
|
123 727
|
165 825
|
145 031
|
195 657
|
200 389
|
| Rezultat brut |
+24 832
|
+51 600
|
−24 383
|
−13 464
|
−4 277
|
+12 104
|
−504
|
+2 948
|
−27 594
|
−12 553
|
−12 260
|
−20 343
|
−22 788
|
−13 689
|
−8 538
|
−27 887
|
−27 328
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+19 625
|
+41 603
|
−28 030
|
−16 535
|
−6 310
|
+8 431
|
−2 208
|
+1 405
|
−29 136
|
−13 966
|
−16 319
|
−23 226
|
−25 663
|
−13 689
|
−8 538
|
−31 112
|
−30 195
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
—
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
2
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BUGANU RASTOACA SNC în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 350 968 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 19 625 lei.
-
Este BUGANU RASTOACA SNC plătitoare de TVA?
-
Da, BUGANU RASTOACA SNC este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997.
-
Ce cod CAEN principal are BUGANU RASTOACA SNC?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată BUGANU RASTOACA SNC?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BUGANU RASTOACA SNC în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BUGANU RASTOACA SNC?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.