CUI 45944890
DARE SOFTWARE S.R.L.
DARE SOFTWARE S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2023 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 274.7 mii lei (−39.2% față de 2024), un profit net de 203.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
45944890
Nr. înregistrare
J40/6884/2022
EUID
ROONRC.J40/6884/2022
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR. ION INCULEŢ, NR.14, CAMERA 1
Data înregistrării
12-04-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.04.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
274 711
Rezultat net
+203 577
Capitaluri proprii
203 697
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
3 718
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
223 151
|
405 859
|
583 127
|
200 979
|
| Creanțe |
186 007
|
348 052
|
69 328
|
179 568
|
| Casa și conturi la bănci |
37 144
|
57 807
|
513 799
|
21 411
|
| Datorii |
23 172
|
18 176
|
36 175
|
4 036
|
| Capitaluri proprii |
203 697
|
387 683
|
546 952
|
196 943
|
| Capital subscris vărsat |
100
|
100
|
100
|
100
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
274 711
|
452 195
|
518 476
|
226 900
|
| Venituri totale |
276 157
|
457 222
|
524 499
|
226 900
|
| Cheltuieli totale |
64 462
|
56 216
|
50 350
|
27 833
|
| Rezultat brut |
+211 695
|
+401 006
|
+474 149
|
+199 067
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+203 577
|
+387 563
|
+468 905
|
+196 843
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DARE SOFTWARE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 274 711 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 203 577 lei.
-
Este DARE SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DARE SOFTWARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are DARE SOFTWARE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată DARE SOFTWARE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DARE SOFTWARE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DARE SOFTWARE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.