CUI 45964375
BASIC OPTIK IASI S.R.L.
BASIC OPTIK IASI S.R.L. este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 180.8 mii lei (−35.9% față de 2024), un profit net de 18.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
45964375
Nr. înregistrare
J2022001260223
EUID
ROONRC.J22/1260/2022
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. GEORGE CĂLINESCU, NR.4
Data înregistrării
14-04-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.04.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice, în magazine specializate
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8690 - Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
-
9529 - Repararea articolelor de uz personal şi gospodăresc n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
180 783
Rezultat net
+18 851
Capitaluri proprii
94 248
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active circulante |
102 389
|
98 719
|
108 289
|
196 591
|
| Stocuri |
56 144
|
27 801
|
41 069
|
74 587
|
| Creanțe |
1 463
|
22 583
|
405
|
39 438
|
| Casa și conturi la bănci |
44 782
|
48 335
|
66 815
|
82 566
|
| Datorii |
8 141
|
23 322
|
23 941
|
123 100
|
| Capitaluri proprii |
94 248
|
75 397
|
84 348
|
73 491
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
180 783
|
282 242
|
141 714
|
147 911
|
| Venituri totale |
180 783
|
282 242
|
141 714
|
147 911
|
| Cheltuieli totale |
158 843
|
193 160
|
90 172
|
74 019
|
| Rezultat brut |
+21 940
|
+89 082
|
+51 542
|
+73 892
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+18 851
|
+75 114
|
+50 295
|
+73 291
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BASIC OPTIK IASI S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 180 783 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 18 851 lei.
-
Este BASIC OPTIK IASI S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, BASIC OPTIK IASI S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are BASIC OPTIK IASI S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
-
Când a fost înființată BASIC OPTIK IASI S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BASIC OPTIK IASI S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BASIC OPTIK IASI S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.