CUI 45972645
RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.
RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. este o firmă din Mirşid, județul Sălaj, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 66.7 mii lei (+8.9% față de 2023), un profit net de 32.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
45972645
Nr. înregistrare
J31/256/2022
EUID
ROONRC.J31/256/2022
Formă juridică
SRL
Județ
Sălaj
Localitate
Mirşid
Adresă
MIRŞID, NR.6G
Data înregistrării
15-04-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.04.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
66 666
Rezultat net
+32 725
Capitaluri proprii
32 245
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active circulante |
70 052
|
124 731
|
107 308
|
| Creanțe |
56 926
|
4 300
|
8 000
|
| Casa și conturi la bănci |
13 126
|
120 431
|
99 308
|
| Datorii |
37 807
|
20 730
|
2 587
|
| Capitaluri proprii |
32 245
|
104 001
|
104 721
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
66 666
|
61 220
|
107 358
|
| Venituri totale |
66 666
|
61 220
|
107 358
|
| Cheltuieli totale |
25 668
|
61 420
|
659
|
| Rezultat brut |
+40 998
|
−200
|
+106 699
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+32 725
|
−720
|
+104 521
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 66 666 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 32 725 lei.
-
Este RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RIV CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.