CUI 45986950
FLOWTECHNICS S.R.L.
FLOWTECHNICS S.R.L. este o firmă din Piatra Neamţ, județul Neamț, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente. Firma este plătitoare de TVA din 2022 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.4 mil. lei (+39.4% față de 2024), un profit net de 604.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
45986950
Nr. înregistrare
J2022000465274
EUID
ROONRC.J2022000465274
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Piatra Neamţ
Adresă
FDT. TEIULUI, NR.6
Data înregistrării
19-04-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.04.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamenteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 350 142
Rezultat net
+604 688
Capitaluri proprii
604 888
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
171 503
|
228 332
|
—
|
602
|
| Active circulante |
2 521 364
|
1 236 383
|
1 188 605
|
271 564
|
| Stocuri |
865 234
|
844 820
|
990 253
|
1 975
|
| Creanțe |
1 087 903
|
223 491
|
152 375
|
221 177
|
| Casa și conturi la bănci |
568 227
|
168 072
|
45 977
|
48 412
|
| Datorii |
2 087 979
|
608 898
|
858 769
|
64 970
|
| Capitaluri proprii |
604 888
|
855 817
|
329 836
|
207 196
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 350 142
|
1 686 016
|
893 000
|
250 053
|
| Venituri totale |
2 362 669
|
1 688 890
|
899 603
|
250 527
|
| Cheltuieli totale |
1 642 284
|
1 124 791
|
543 313
|
36 166
|
| Rezultat brut |
+720 385
|
+564 099
|
+356 290
|
+214 361
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+604 688
|
+525 980
|
+305 071
|
+206 996
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FLOWTECHNICS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 350 142 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 604 688 lei.
-
Este FLOWTECHNICS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, FLOWTECHNICS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are FLOWTECHNICS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente.
-
Când a fost înființată FLOWTECHNICS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FLOWTECHNICS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FLOWTECHNICS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.