CUI 46010754
ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L.
ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.3 mil. lei (−18.3% față de 2024), un profit net de 147.8 mii lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
46010754
Nr. înregistrare
J2022007752405
EUID
ROONRC.J2022007752405
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR SOSEAUA OLTENITEI, NR.50, BL.7A, SC.2, ET.2, AP.40
Data înregistrării
26-04-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.04.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
9013 - Alte activități de creație artistică
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 325 532
Rezultat net
+147 797
Capitaluri proprii
−7 357
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4221 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4221 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4221 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4221 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active circulante |
714 341
|
678 483
|
738 283
|
814 993
|
| Stocuri |
—
|
—
|
2 646
|
—
|
| Creanțe |
327 933
|
457 512
|
678 606
|
307 082
|
| Casa și conturi la bănci |
386 408
|
220 971
|
57 031
|
507 911
|
| Cheltuieli în avans |
199
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
605 546
|
717 286
|
218 269
|
600 022
|
| Provizioane |
116 351
|
116 351
|
88 014
|
36 205
|
| Capitaluri proprii |
−7 357
|
−155 154
|
432 000
|
178 766
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 325 532
|
2 846 745
|
1 596 799
|
775 661
|
| Venituri totale |
2 322 851
|
2 952 846
|
1 608 812
|
783 463
|
| Cheltuieli totale |
2 146 015
|
3 017 619
|
1 321 902
|
597 259
|
| Rezultat brut |
+176 836
|
−64 773
|
+286 910
|
+186 204
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+147 797
|
−155 394
|
+273 234
|
+178 526
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
12
|
11
|
11
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 325 532 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 147 797 lei.
-
Este ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide.
-
Când a fost înființată ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ZEN EDILCONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.