CUI 46036045
VISUAL FRAME S.R.L.
VISUAL FRAME S.R.L. este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune. Firma este plătitoare de TVA din 2024 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 368.7 mii lei (−5.0% față de 2024), o pierdere netă de 22.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
46036045
Nr. înregistrare
J2022008062400
EUID
ROONRC.J2022008062400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
BLD GHENCEA, NR.24, BL.C88B, SC.1, ET.7, AP.25
Data înregistrării
02-05-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.05.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
5330 - Servicii de intermediere pentru activităţi poştale şi de curier
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
5912 - Activităţi post-producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5913 - Activităţi de distribuţie a filmelor cinematografice, video şi a programelor de televiziune
-
5914 - Proiecţia de filme cinematografice
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6010 - Activităţi radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6120 - Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7420 - Activități fotografice
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
-
7752 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
-
8220 - Activităţi ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8561 - Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
368 650
Rezultat net
−22 852
Capitaluri proprii
31 831
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5911 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5911 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5911 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5911 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
156 145
|
208 194
|
—
|
—
|
| Active circulante |
46 782
|
27 434
|
56 055
|
57 459
|
| Stocuri |
4 035
|
4 035
|
4 035
|
—
|
| Creanțe |
14 647
|
9 854
|
45 814
|
11 482
|
| Casa și conturi la bănci |
28 100
|
13 545
|
6 206
|
45 977
|
| Datorii |
171 096
|
176 945
|
5 307
|
1 683
|
| Capitaluri proprii |
31 831
|
58 683
|
50 748
|
55 776
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
368 650
|
387 905
|
135 078
|
80 845
|
| Venituri totale |
368 836
|
387 907
|
135 923
|
80 845
|
| Cheltuieli totale |
380 628
|
369 288
|
138 789
|
22 893
|
| Rezultat brut |
−11 792
|
+18 619
|
−2 866
|
+57 952
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−22 852
|
+14 740
|
−5 028
|
+55 576
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VISUAL FRAME S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 368 650 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 22 852 lei.
-
Este VISUAL FRAME S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, VISUAL FRAME S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are VISUAL FRAME S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune.
-
Când a fost înființată VISUAL FRAME S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 mai 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VISUAL FRAME S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VISUAL FRAME S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.