CUI 46062907
MATMAR SOF S.R.L.
MATMAR SOF S.R.L. este o firmă din Bârca, județul Olt, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 98.9 mii lei (−9.7% față de 2024), o pierdere netă de 31.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
46062907
Nr. înregistrare
J2022000431288
EUID
ROONRC.J2022000431288
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Bârca
Adresă
STR. POTCOVENILOR, NR.51
Data înregistrării
05-05-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.05.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
98 857
Rezultat net
−31 526
Capitaluri proprii
−47 724
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
1 844
|
2 639
|
3 434
|
—
|
| Active circulante |
78 861
|
73 637
|
54 005
|
38 007
|
| Stocuri |
49 724
|
49 625
|
33 105
|
35 023
|
| Creanțe |
4 304
|
1 708
|
868
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
24 833
|
22 304
|
20 032
|
2 984
|
| Datorii |
128 429
|
92 474
|
63 842
|
35 022
|
| Capitaluri proprii |
−47 724
|
−16 198
|
−6 403
|
2 985
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
98 857
|
109 453
|
139 601
|
45 263
|
| Venituri totale |
105 607
|
129 703
|
139 601
|
45 263
|
| Cheltuieli totale |
137 133
|
139 498
|
149 046
|
41 120
|
| Rezultat brut |
−31 526
|
−9 795
|
−9 445
|
+4 143
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−31 526
|
−9 795
|
−9 445
|
+2 785
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MATMAR SOF S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 98 857 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 31 526 lei.
-
Este MATMAR SOF S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, MATMAR SOF S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MATMAR SOF S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată MATMAR SOF S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MATMAR SOF S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MATMAR SOF S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.