CUI 46127844
ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L.
ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Leoteşti, județul Olt, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 500.7 mii lei (+13.8% față de 2024), un profit net de 27.2 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
46127844
Nr. înregistrare
J28/491/2022
EUID
ROONRC.J28/491/2022
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Leoteşti
Adresă
STR. LEOTEŞTI, NR.32A
Data înregistrării
16-05-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.05.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
500 699
Rezultat net
+27 189
Capitaluri proprii
171 018
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
80 388
|
104 548
|
4 918
|
3 223
|
| Active circulante |
269 118
|
260 934
|
178 831
|
42 352
|
| Stocuri |
8 462
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
256 808
|
244 035
|
146 361
|
6 361
|
| Casa și conturi la bănci |
3 848
|
16 899
|
32 470
|
35 991
|
| Datorii |
178 488
|
149 431
|
35 674
|
13 296
|
| Capitaluri proprii |
171 018
|
216 051
|
148 075
|
32 279
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
500 699
|
439 981
|
327 313
|
131 781
|
| Venituri totale |
500 699
|
439 981
|
327 313
|
131 781
|
| Cheltuieli totale |
464 275
|
364 505
|
208 244
|
98 384
|
| Rezultat brut |
+36 424
|
+75 476
|
+119 069
|
+33 397
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+27 189
|
+67 976
|
+115 796
|
+32 079
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 500 699 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 27 189 lei.
-
Este ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ERCAS WORLD CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.