CUI 4620161
MADROX SRL
MADROX SRL este o firmă din Orş. Breaza, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 686.1 mii lei (+0.6% față de 2024), o pierdere netă de 40 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
4620161
Nr. înregistrare
J1993002273291
EUID
ROONRC.J1993002273291
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Breaza
Adresă
STR. BUCEGI, NR.31
Data înregistrării
08-09-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.09.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
686 117
Rezultat net
−40 019
Capitaluri proprii
−191 699
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
27 608
|
29 725
|
32 199
|
35 385
|
38 571
|
41 771
|
29 789
|
30 573
|
32 053
|
33 811
|
35 768
|
38 031
|
61 326
|
72 409
|
41 566
|
2 628
|
4 769
|
| Active circulante |
247 135
|
281 136
|
255 870
|
214 925
|
246 842
|
274 203
|
262 139
|
253 126
|
206 046
|
196 897
|
175 316
|
164 415
|
142 964
|
145 976
|
139 422
|
117 799
|
92 082
|
| Stocuri |
217 141
|
215 193
|
214 209
|
211 415
|
230 575
|
271 742
|
260 368
|
247 740
|
201 923
|
195 646
|
172 921
|
162 447
|
143 469
|
145 757
|
138 073
|
117 574
|
91 921
|
| Creanțe |
160
|
28 889
|
17 809
|
−4 188
|
13 673
|
383
|
40
|
4 087
|
3 238
|
42
|
42
|
—
|
947
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
29 834
|
37 054
|
23 852
|
7 698
|
2 594
|
2 078
|
1 731
|
1 299
|
885
|
1 209
|
2 353
|
1 968
|
−1 452
|
219
|
1 349
|
225
|
161
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
120
|
72
|
—
|
821
|
1 862
|
120
|
570
|
682
|
| Datorii |
466 442
|
457 847
|
366 482
|
270 500
|
272 225
|
132 298
|
108 407
|
104 868
|
69 339
|
76 019
|
70 138
|
74 679
|
68 149
|
80 004
|
50 396
|
55 496
|
45 356
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
675
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−191 699
|
−146 986
|
−78 413
|
−20 190
|
13 188
|
183 676
|
183 521
|
178 831
|
168 760
|
154 809
|
141 018
|
127 767
|
136 287
|
140 243
|
130 712
|
65 501
|
52 177
|
| Capital subscris vărsat |
—
|
—
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
510
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
686 117
|
682 196
|
519 036
|
592 215
|
436 415
|
521 415
|
291 664
|
254 959
|
319 216
|
296 338
|
290 442
|
257 085
|
285 088
|
321 117
|
290 801
|
239 862
|
265 444
|
| Venituri totale |
698 334
|
701 935
|
520 282
|
595 826
|
436 476
|
521 415
|
301 664
|
265 991
|
319 216
|
296 338
|
290 444
|
265 150
|
285 641
|
321 274
|
291 585
|
240 870
|
265 520
|
| Cheltuieli totale |
720 155
|
761 602
|
579 840
|
624 534
|
456 404
|
516 959
|
293 919
|
253 236
|
302 044
|
276 605
|
268 401
|
260 517
|
289 597
|
309 760
|
260 924
|
222 145
|
245 107
|
| Rezultat brut |
−21 821
|
−59 667
|
−59 558
|
−28 708
|
−19 928
|
+4 456
|
+7 745
|
+12 755
|
+17 172
|
+19 733
|
+22 043
|
+4 633
|
−3 956
|
+11 514
|
+30 661
|
+18 725
|
+20 413
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−40 019
|
−73 806
|
−65 042
|
−34 212
|
−24 311
|
+155
|
+4 690
|
+10 072
|
+13 950
|
+13 791
|
+13 251
|
−3 331
|
−3 956
|
+9 531
|
+25 755
|
+13 324
|
+16 080
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MADROX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 686 117 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 40 019 lei.
-
Este MADROX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MADROX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are MADROX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată MADROX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MADROX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MADROX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.