CUI 4622952
MUNCELU SRL
MUNCELU SRL este o firmă din Bistra, județul Maramureș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 0220 - Exploatarea forestieră. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2014 a raportat o cifră de afaceri de 200.8 mii lei (−36.8% față de 2013), o pierdere netă de 60.4 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
4622952
Nr. înregistrare
J24/1303/1992
EUID
ROONRC.J24/1303/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Bistra
Adresă
STR. PRINCIPALA, NR.342
Data înregistrării
08-09-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.07.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 04-06-2020
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0220 - Exploatarea forestierăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2014
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
200 808
Rezultat net
−60 434
Capitaluri proprii
−36 363
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
—
|
110 882
|
100 714
|
111 667
|
105 425
|
82 354
|
| Active circulante |
664 840
|
747 359
|
1 055 876
|
660 790
|
373 483
|
498 556
|
| Stocuri |
—
|
258 099
|
365 708
|
92 266
|
117 761
|
110 442
|
| Creanțe |
664 840
|
405 898
|
632 252
|
311 581
|
152 142
|
303 257
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
83 362
|
57 916
|
256 943
|
103 580
|
84 857
|
| Cheltuieli în avans |
440
|
1 764
|
1 764
|
1 764
|
7 165
|
8 411
|
| Datorii |
701 643
|
621 011
|
920 573
|
541 619
|
271 282
|
378 537
|
| Capitaluri proprii |
−36 363
|
238 994
|
237 781
|
232 602
|
214 791
|
210 784
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2013
200 808
|
317 545
|
1 068 058
|
1 315 975
|
983 489
|
1 163 483
|
| Venituri totale |
255 048
|
614 153
|
1 301 453
|
1 315 987
|
983 523
|
1 163 483
|
| Cheltuieli totale |
315 482
|
612 745
|
1 295 074
|
1 294 193
|
973 006
|
1 125 263
|
| Rezultat brut |
−60 434
|
+1 408
|
+6 379
|
+21 794
|
+10 517
|
+38 220
|
| Rezultat net |
Față de 2013
−60 434
|
+1 214
|
+5 179
|
+17 811
|
+4 007
|
+32 187
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2013
|
10
|
13
|
11
|
9
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MUNCELU SRL în 2014?
-
Bilanțul pe 2014 arată o cifră de afaceri netă de 200 808 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 60 434 lei.
-
Este MUNCELU SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, MUNCELU SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MUNCELU SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0220 - Exploatarea forestieră.
-
Când a fost înființată MUNCELU SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iulie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MUNCELU SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MUNCELU SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.