CUI 46403621
DEVALE CONSULT S.R.L.
DEVALE CONSULT S.R.L. este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 555.7 mii lei (+19.9% față de 2024), un profit net de 428.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
46403621
Nr. înregistrare
J2024000740328
EUID
ROONRC.J2024000740328
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
ALEEA CĂLĂRAŞILOR, NR.5, BL.G, AP.54
Data înregistrării
01-07-2022
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.04.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1399 - Fabricarea altor articole textile n.c.a.
-
1410 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
555 741
Rezultat net
+428 709
Capitaluri proprii
428 949
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
193 973
|
—
|
0
|
—
|
| Active circulante |
398 198
|
385 617
|
458 612
|
125 185
|
| Stocuri |
0
|
—
|
0
|
—
|
| Creanțe |
344 291
|
371 960
|
320 958
|
39 378
|
| Casa și conturi la bănci |
53 907
|
13 657
|
137 654
|
85 807
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
—
|
0
|
—
|
| Datorii |
163 222
|
7 893
|
7 239
|
3 545
|
| Venituri în avans |
0
|
—
|
0
|
—
|
| Provizioane |
0
|
—
|
0
|
—
|
| Capitaluri proprii |
428 949
|
377 724
|
451 373
|
121 640
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
0
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
555 741
|
463 632
|
511 285
|
126 641
|
| Venituri totale |
558 911
|
463 880
|
515 111
|
127 243
|
| Cheltuieli totale |
112 382
|
72 765
|
58 966
|
3 745
|
| Rezultat brut |
+446 529
|
+391 115
|
+456 145
|
+123 498
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+428 709
|
+377 484
|
+451 133
|
+121 440
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DEVALE CONSULT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 555 741 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 428 709 lei.
-
Este DEVALE CONSULT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DEVALE CONSULT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are DEVALE CONSULT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată DEVALE CONSULT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DEVALE CONSULT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DEVALE CONSULT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.