CUI 46641640
RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L.
RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 229 mii lei (+7.1% față de 2024), un profit net de 135.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
46641640
Nr. înregistrare
J2022015711409
EUID
ROONRC.J2022015711409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
BLD ION MIHALACHE, NR.54B, AP.6
Data înregistrării
12-08-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.08.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
228 990
Rezultat net
+135 230
Capitaluri proprii
135 470
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
76 200
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
208 902
|
171 603
|
170 459
|
58 186
|
| Creanțe |
190 578
|
132 118
|
117 000
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
18 324
|
39 485
|
53 459
|
58 186
|
| Datorii |
149 632
|
24 368
|
15 077
|
14 181
|
| Capitaluri proprii |
135 470
|
147 235
|
155 382
|
44 005
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
228 990
|
213 846
|
209 260
|
48 000
|
| Venituri totale |
228 990
|
214 165
|
209 260
|
48 000
|
| Cheltuieli totale |
86 892
|
60 746
|
52 067
|
3 254
|
| Rezultat brut |
+142 098
|
+153 419
|
+157 193
|
+44 746
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+135 230
|
+146 995
|
+155 142
|
+43 805
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 228 990 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 135 230 lei.
-
Este RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei.
-
Când a fost înființată RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RMP OPTIM SOLUTIONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.