CUI 4701770
BALD SRL
BALD SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 61.5 mii lei (+2.2% față de 2024), o pierdere netă de 26.2 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
4701770
Nr. înregistrare
J1993000994389
EUID
ROONRC.J1993000994389
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. GENERAL MAGHERU, NR.8, BL.S.1, ET.P
Data înregistrării
29-09-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.09.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 29-09-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activităţi de închiriere şi leasing cu bunuri recreaţionale şi echipament sportiv
-
8551 - Învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
9313 - Activităţi ale centrelor de fitness
-
9319 - Alte activităţi sportive
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
61 486
Rezultat net
−26 165
Capitaluri proprii
89 660
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
78 007
|
71 904
|
82 568
|
98 361
|
103 086
|
60 050
|
48 473
|
64 952
|
72 964
|
77 631
|
87 935
|
94 973
|
102 972
|
123 016
|
130 251
|
137 486
|
136 886
|
| Active circulante |
15 962
|
42 981
|
59 930
|
41 581
|
24 878
|
100 264
|
82 565
|
54 621
|
35 202
|
25 117
|
18 327
|
17 089
|
19 244
|
20 085
|
28 260
|
8 486
|
12 815
|
| Stocuri |
4 388
|
5 412
|
1 748
|
1 748
|
1 748
|
1 700
|
2 645
|
945
|
3 294
|
3 471
|
3 459
|
3 459
|
3 294
|
2 287
|
1 152
|
945
|
—
|
| Creanțe |
1 726
|
6 940
|
6 503
|
6 694
|
6 533
|
10 159
|
9 089
|
11 270
|
9 118
|
18 002
|
12 378
|
13 075
|
12 541
|
17 629
|
26 148
|
7 259
|
10 668
|
| Casa și conturi la bănci |
9 848
|
30 629
|
51 679
|
33 139
|
16 597
|
88 405
|
70 831
|
42 406
|
22 790
|
3 644
|
2 490
|
555
|
3 409
|
169
|
960
|
282
|
2 147
|
| Cheltuieli în avans |
7 774
|
5 051
|
—
|
—
|
10 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 273
|
2 273
|
3 302
|
2 106
|
—
|
317
|
| Datorii |
12 083
|
4 111
|
7 138
|
7 200
|
7 177
|
29 958
|
6 003
|
6 018
|
11 880
|
9 084
|
12 539
|
22 888
|
32 221
|
30 724
|
41 128
|
19 945
|
31 450
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
89 660
|
115 825
|
135 360
|
132 742
|
130 787
|
130 356
|
125 035
|
113 555
|
96 286
|
93 664
|
93 723
|
91 447
|
92 268
|
115 679
|
119 489
|
126 027
|
118 568
|
| Capital subscris vărsat |
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
129 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
61 486
|
60 177
|
55 159
|
51 727
|
49 319
|
38 846
|
49 023
|
45 183
|
35 805
|
28 239
|
27 241
|
27 038
|
29 386
|
24 295
|
17 202
|
25 016
|
24 454
|
| Venituri totale |
61 486
|
60 177
|
55 159
|
51 727
|
49 319
|
38 846
|
49 023
|
46 713
|
35 805
|
28 239
|
27 241
|
27 809
|
29 386
|
24 398
|
17 202
|
25 816
|
24 980
|
| Cheltuieli totale |
87 651
|
79 712
|
49 820
|
48 221
|
47 408
|
32 360
|
36 072
|
28 068
|
32 109
|
26 515
|
24 147
|
27 796
|
40 915
|
27 477
|
23 224
|
23 533
|
35 868
|
| Rezultat brut |
−26 165
|
−19 535
|
+5 339
|
+3 506
|
+1 911
|
+6 486
|
+12 951
|
+18 645
|
+3 696
|
+1 724
|
+3 094
|
+13
|
−11 529
|
−3 079
|
−6 022
|
+2 283
|
−10 888
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−26 165
|
−19 535
|
+3 456
|
+1 954
|
+431
|
+5 321
|
+11 480
|
+17 269
|
+2 622
|
+877
|
+2 277
|
−821
|
−12 411
|
−3 811
|
−6 538
|
+59
|
−12 521
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BALD SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 61 486 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 26 165 lei.
-
Este BALD SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BALD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 septembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are BALD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată BALD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 septembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BALD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BALD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.