CUI 47018861
SHIFT POINT S.R.L.
SHIFT POINT S.R.L. este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 9039 - Alte activități-suport pentru creație și interpretare artistică. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 11.8 mii lei și o pierdere netă de 475 lei.
Date de identificare
CUI
47018861
Nr. înregistrare
J2022003285086
EUID
ROONRC.J2022003285086
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. NICOPOLE, NR.56, BL.14, SC.A, ET.7, AP.32
Data înregistrării
14-10-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.10.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
5812 - Activităţi de editarea de ghiduri, compendii, liste de adrese şi similare
-
5813 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8220 - Activităţi ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8551 - Învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional
-
8552 - Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9001 - Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
-
9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole)
-
9003 - Activităţi de creaţie artistică
-
9004 - Activităţi de gestionare a sălilor de spectacole
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
11 848
Rezultat net
−475
Capitaluri proprii
−1 187
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9002 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9002 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
5 450
|
—
|
| Active circulante |
122
|
325
|
| Creanțe |
70
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
52
|
325
|
| Datorii |
6 759
|
1 037
|
| Capitaluri proprii |
−1 187
|
−712
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
11 848
|
—
|
| Venituri totale |
11 848
|
0
|
| Cheltuieli totale |
12 323
|
912
|
| Rezultat brut |
−475
|
−912
|
| Rezultat net |
Față de 2022
|
−912
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SHIFT POINT S.R.L. în 2023?
-
Bilanțul pe 2023 arată o cifră de afaceri netă de 11 848 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 475 lei.
-
Este SHIFT POINT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, SHIFT POINT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SHIFT POINT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9039 - Alte activități-suport pentru creație și interpretare artistică.
-
Când a fost înființată SHIFT POINT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SHIFT POINT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SHIFT POINT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.