CUI 47117148
STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L.
STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2024 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 200.6 mii lei (−48.4% față de 2024), un profit net de 53.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
47117148
Nr. înregistrare
J40/21923/2022
EUID
ROONRC.J40/21923/2022
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
B-DUL METALURGIEI, NR.132, BL.C1, SC.1, AP.38
Data înregistrării
02-11-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.11.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
1621 - Fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn
-
1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
200 568
Rezultat net
+53 599
Capitaluri proprii
53 839
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
62 313
|
57 155
|
—
|
—
|
| Active circulante |
68 505
|
362 959
|
55 991
|
2 828
|
| Stocuri |
—
|
99
|
53
|
—
|
| Creanțe |
14 012
|
212 557
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
54 493
|
150 303
|
55 938
|
2 828
|
| Datorii |
76 979
|
229 421
|
22 786
|
1 273
|
| Capitaluri proprii |
53 839
|
190 693
|
33 205
|
1 555
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
200 568
|
388 825
|
56 540
|
3 210
|
| Venituri totale |
200 668
|
388 949
|
56 540
|
3 210
|
| Cheltuieli totale |
145 099
|
191 426
|
19 401
|
1 760
|
| Rezultat brut |
+55 569
|
+197 523
|
+37 139
|
+1 450
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+53 599
|
+190 453
|
+31 650
|
+1 355
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 200 568 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 53 599 lei.
-
Este STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat.
-
Când a fost înființată STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STARTUP COMMERCE&CONSULT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.