CUI 4717092
VSD COM S.R.L.
VSD COM S.R.L. este o firmă din Tătaru, județul Vrancea, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 5211. Firma este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 788.8 mii lei (+23.4% față de 2024), un profit net de 62.5 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
4717092
Nr. înregistrare
J39/792/1993
EUID
ROONRC.J39/792/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Tătaru
Adresă
SAT TĂTARU COM. MĂICĂNEŞTI
Data înregistrării
01-10-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5211
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
788 818
Rezultat net
+62 546
Capitaluri proprii
167 364
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
32 416
|
31 268
|
40 471
|
64 461
|
140 583
|
78 551
|
88 710
|
108 576
|
24 145
|
24 860
|
25 719
|
26 578
|
18 698
|
18 466
|
40 912
|
63 325
|
| Active circulante |
195 865
|
186 455
|
121 368
|
109 132
|
84 147
|
104 681
|
82 054
|
99 717
|
73 722
|
68 724
|
52 136
|
59 303
|
53 776
|
55 962
|
46 873
|
45 067
|
| Stocuri |
127 763
|
142 097
|
84 815
|
89 993
|
60 242
|
76 926
|
78 383
|
59 673
|
56 486
|
63 493
|
42 883
|
37 685
|
33 654
|
31 972
|
24 892
|
30 057
|
| Creanțe |
2 636
|
2 514
|
2 203
|
403
|
442
|
403
|
1 374
|
103
|
103
|
3 121
|
103
|
944
|
7 387
|
647
|
2 484
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
65 466
|
41 844
|
34 350
|
18 736
|
23 463
|
27 352
|
2 297
|
39 941
|
17 133
|
2 110
|
9 150
|
20 674
|
12 735
|
23 343
|
19 497
|
15 010
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 009
|
4 857
|
8 804
|
| Datorii |
60 917
|
60 947
|
41 069
|
51 268
|
87 719
|
48 980
|
59 156
|
106 123
|
11 403
|
39 666
|
58 415
|
75 633
|
87 126
|
102 642
|
119 102
|
129 748
|
| Capitaluri proprii |
167 364
|
156 776
|
120 770
|
122 325
|
137 011
|
134 252
|
111 608
|
102 170
|
86 464
|
53 918
|
19 440
|
10 248
|
−14 652
|
−26 205
|
−26 460
|
−12 552
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
788 818
|
639 455
|
642 578
|
691 739
|
593 293
|
529 859
|
471 733
|
435 573
|
404 284
|
335 154
|
229 955
|
270 869
|
236 706
|
240 130
|
254 870
|
283 494
|
| Venituri totale |
792 543
|
640 935
|
644 842
|
692 916
|
597 270
|
530 590
|
472 546
|
439 330
|
404 600
|
335 411
|
230 096
|
272 176
|
244 436
|
240 130
|
254 870
|
283 494
|
| Cheltuieli totale |
717 837
|
598 043
|
618 789
|
653 995
|
590 135
|
502 639
|
458 388
|
419 231
|
357 479
|
293 828
|
214 001
|
242 281
|
232 661
|
239 875
|
263 903
|
291 102
|
| Rezultat brut |
+74 706
|
+42 892
|
+26 053
|
+38 921
|
+7 135
|
+27 951
|
+14 158
|
+20 099
|
+47 121
|
+41 583
|
+16 095
|
+29 895
|
+11 775
|
+255
|
−9 033
|
−7 608
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+62 546
|
+36 005
|
+20 185
|
+32 130
|
+2 759
|
+22 645
|
+9 438
|
+15 706
|
+43 072
|
+34 478
|
+9 192
|
+21 867
|
+11 553
|
+255
|
−13 908
|
−11 941
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VSD COM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 788 818 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 62 546 lei.
-
Este VSD COM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, VSD COM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are VSD COM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5211.
-
Când a fost înființată VSD COM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VSD COM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VSD COM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.