CUI 4719476
PANCRONEX SA
PANCRONEX SA este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.3 mil. lei (−4.8% față de 2024), un profit net de 1.1 mil. lei și 25 de angajați.
Date de identificare
CUI
4719476
Nr. înregistrare
J1993001108095
EUID
ROONRC.J1993001108095
Formă juridică
SA
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
CAL. CĂLĂRAŞILOR, NR.15
Data înregistrării
01-10-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
1814 - Legătorie și servicii conexe
-
1820 - Reproducerea înregistrărilor
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8532 - Învăţământ secundar, tehnic sau profesional
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
-
9521 - Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
15 266 134
Rezultat net
+1 091 429
Capitaluri proprii
2 033 012
Număr mediu de salariați
25
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4650 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
829 799
|
594 431
|
725 475
|
730 574
|
750 781
|
826 814
|
865 575
|
1 033 629
|
954 752
|
1 124 098
|
1 377 676
|
1 649 932
|
1 000 564
|
1 059 937
|
1 041 295
|
1 182 098
|
1 434 331
|
| Active circulante |
5 556 111
|
10 141 588
|
2 303 142
|
1 689 455
|
1 772 792
|
1 688 617
|
1 309 735
|
1 450 222
|
932 226
|
1 117 850
|
1 482 300
|
1 224 192
|
1 233 200
|
1 174 423
|
990 451
|
720 341
|
729 190
|
| Stocuri |
743 201
|
4 139 516
|
625 361
|
233 680
|
369 424
|
330 896
|
252 315
|
270 434
|
279 146
|
356 664
|
331 906
|
413 879
|
606 460
|
305 161
|
494 444
|
255 709
|
240 305
|
| Creanțe |
2 453 252
|
2 343 841
|
478 136
|
576 798
|
757 594
|
536 697
|
650 034
|
842 661
|
465 352
|
417 907
|
352 333
|
458 455
|
448 397
|
479 258
|
405 319
|
259 929
|
413 176
|
| Casa și conturi la bănci |
2 359 658
|
3 658 231
|
1 199 645
|
878 977
|
645 774
|
821 024
|
407 386
|
337 127
|
187 728
|
343 279
|
798 061
|
351 858
|
178 343
|
390 004
|
90 688
|
204 703
|
75 709
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
13 327
|
7 875
|
7 875
|
11 788
|
7 875
|
—
|
| Datorii |
4 317 948
|
7 778 766
|
1 520 225
|
1 182 767
|
1 050 750
|
1 245 708
|
1 053 731
|
1 639 890
|
1 065 741
|
1 320 961
|
1 697 320
|
1 649 774
|
1 587 235
|
1 716 714
|
1 617 498
|
1 604 259
|
1 939 715
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
3 711
|
29 195
|
84 251
|
20 973
|
35 133
|
126 504
|
238 447
|
347 034
|
453 570
|
16 918
|
57 414
|
46 239
|
77 013
|
64 833
|
| Provizioane |
34 950
|
15 670
|
—
|
—
|
420
|
2 042
|
1 352
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 033 012
|
2 941 583
|
1 508 392
|
1 233 551
|
1 443 208
|
1 183 430
|
1 099 254
|
808 828
|
694 733
|
682 540
|
815 622
|
784 107
|
637 486
|
468 107
|
379 797
|
229 042
|
158 973
|
| Capital subscris vărsat |
92 562
|
92 562
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
92 500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
15 266 134
|
16 039 426
|
6 928 450
|
5 952 720
|
6 379 521
|
5 012 357
|
5 842 489
|
5 084 651
|
4 046 680
|
4 023 129
|
4 657 486
|
4 956 176
|
4 611 574
|
4 222 638
|
4 229 686
|
4 228 446
|
3 106 125
|
| Venituri totale |
15 327 793
|
16 688 966
|
6 962 660
|
5 907 283
|
6 484 295
|
5 178 672
|
5 915 417
|
5 163 970
|
4 249 572
|
4 231 700
|
4 921 622
|
5 031 010
|
4 732 755
|
4 328 936
|
4 338 212
|
4 359 821
|
3 205 912
|
| Cheltuieli totale |
14 071 117
|
14 397 376
|
6 645 625
|
5 803 562
|
6 187 759
|
4 875 457
|
5 573 709
|
5 017 836
|
4 235 022
|
4 159 137
|
4 808 336
|
4 838 875
|
4 529 654
|
4 223 684
|
4 153 136
|
4 340 026
|
3 240 573
|
| Rezultat brut |
+1 256 676
|
+2 291 590
|
+317 035
|
+103 721
|
+296 536
|
+303 215
|
+341 708
|
+146 134
|
+14 550
|
+72 563
|
+113 286
|
+192 135
|
+203 101
|
+105 252
|
+185 076
|
+19 795
|
−34 661
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 091 429
|
+1 961 565
|
+274 842
|
+84 372
|
+259 777
|
+268 659
|
+290 425
|
+117 623
|
+12 193
|
+58 167
|
+78 516
|
+159 703
|
+169 378
|
+88 311
|
+147 872
|
+13 345
|
−41 994
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
22
|
18
|
19
|
22
|
26
|
28
|
29
|
28
|
29
|
29
|
25
|
24
|
24
|
24
|
21
|
26
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PANCRONEX SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 15 266 134 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 091 429 lei.
-
Este PANCRONEX SA plătitoare de TVA?
-
Da, PANCRONEX SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PANCRONEX SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii.
-
Când a fost înființată PANCRONEX SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PANCRONEX SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PANCRONEX SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.