CUI 4720284
IOLANDA COM SRL
IOLANDA COM SRL este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.9 mii lei (−9.8% față de 2024), un profit net de 12.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
4720284
Nr. înregistrare
J1993001197093
EUID
ROONRC.J1993001197093
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
Tab. ANS. BUZAULUI, Nr. , C.P.
Data înregistrării
01-10-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
5611 - Restaurante
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
219 916
Rezultat net
+12 491
Capitaluri proprii
−153 851
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
186 165
|
190 182
|
195 002
|
219 989
|
254 645
|
289 301
|
319 735
|
353 335
|
223 802
|
229 553
|
235 949
|
242 345
|
1 262
|
5 282
|
8 927
|
7 520
|
13 697
|
| Active circulante |
110 056
|
83 950
|
62 135
|
74 312
|
52 882
|
38 699
|
51 737
|
30 763
|
28 910
|
38 325
|
33 084
|
31 146
|
47 354
|
51 876
|
54 286
|
71 207
|
79 835
|
| Stocuri |
35 013
|
12 667
|
31 114
|
34 200
|
12 891
|
4 496
|
17 859
|
7 036
|
5 219
|
13 947
|
8 183
|
4 269
|
907
|
7 188
|
9 094
|
39 049
|
46 069
|
| Creanțe |
—
|
23 616
|
15 639
|
25 095
|
24 694
|
25 110
|
25 643
|
23 390
|
23 391
|
23 391
|
23 391
|
26 355
|
46 054
|
44 632
|
44 943
|
23 706
|
32 831
|
| Casa și conturi la bănci |
75 010
|
47 634
|
15 382
|
15 017
|
15 297
|
9 093
|
8 235
|
337
|
300
|
987
|
1 510
|
522
|
393
|
56
|
249
|
8 452
|
935
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
655
|
4 231
|
| Datorii |
450 072
|
440 474
|
458 693
|
499 727
|
517 308
|
557 252
|
605 639
|
615 271
|
477 352
|
497 531
|
511 399
|
506 203
|
266 456
|
242 957
|
197 065
|
137 042
|
102 360
|
| Capitaluri proprii |
−153 851
|
−166 342
|
−201 556
|
−205 426
|
−209 781
|
−229 252
|
−234 167
|
−231 173
|
−224 640
|
−229 653
|
−242 366
|
−232 712
|
−217 840
|
−185 799
|
−133 852
|
−57 660
|
−4 597
|
| Capital subscris vărsat |
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
219 916
|
243 906
|
252 344
|
255 673
|
217 089
|
216 437
|
160 211
|
132 587
|
146 661
|
158 966
|
212 723
|
186 124
|
178 885
|
179 470
|
259 195
|
230 055
|
309 627
|
| Venituri totale |
219 916
|
252 242
|
282 303
|
295 492
|
240 894
|
235 987
|
210 721
|
182 437
|
199 406
|
213 623
|
212 723
|
199 430
|
178 885
|
179 635
|
259 838
|
232 523
|
309 629
|
| Cheltuieli totale |
205 045
|
208 189
|
277 694
|
288 041
|
214 505
|
227 389
|
210 754
|
187 146
|
192 399
|
198 773
|
215 982
|
208 317
|
205 981
|
231 582
|
336 030
|
280 711
|
309 258
|
| Rezultat brut |
+14 871
|
+44 053
|
+4 609
|
+7 451
|
+26 389
|
+8 598
|
−33
|
−4 709
|
+7 007
|
+14 850
|
−3 259
|
−8 887
|
−27 096
|
−51 947
|
−76 192
|
−48 188
|
+371
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+12 491
|
+35 214
|
+3 870
|
+4 354
|
+19 472
|
+4 914
|
−2 994
|
−6 533
|
+5 013
|
+12 713
|
−9 654
|
−14 872
|
−32 041
|
−51 947
|
−76 192
|
−53 063
|
−8 917
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
—
|
2
|
1
|
1
|
2
|
3
|
3
|
4
|
3
|
3
|
4
|
3
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IOLANDA COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 219 916 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 491 lei.
-
Este IOLANDA COM SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, IOLANDA COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are IOLANDA COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.
-
Când a fost înființată IOLANDA COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IOLANDA COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IOLANDA COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.