CUI 4727754
FIRERO SRL
FIRERO SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (−9.4% față de 2024), un profit net de 132.6 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
4727754
Nr. înregistrare
J1993001841268
EUID
ROONRC.J1993001841268
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. ADY ENDRE, NR.27
Data înregistrării
04-10-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.10.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3313 - Repararea și întreținerea echipamentelor electronice şi optice
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 442 343
Rezultat net
+132 626
Capitaluri proprii
280 640
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
173 854
|
324 966
|
71 452
|
46 971
|
24 292
|
32 622
|
36 828
|
36 740
|
37 039
|
43 634
|
67 727
|
26 389
|
43 860
|
53 126
|
30 403
|
37 401
|
52 812
|
| Active circulante |
775 653
|
929 617
|
790 484
|
813 668
|
563 464
|
412 327
|
506 579
|
534 872
|
561 842
|
504 824
|
499 527
|
403 405
|
400 072
|
413 578
|
466 758
|
342 911
|
470 063
|
| Stocuri |
246 051
|
233 781
|
204 011
|
291 115
|
204 058
|
199 126
|
221 492
|
170 763
|
182 837
|
130 263
|
119 639
|
109 701
|
112 459
|
103 272
|
81 234
|
85 482
|
76 966
|
| Creanțe |
430 769
|
633 267
|
424 704
|
288 307
|
321 404
|
159 540
|
215 525
|
300 605
|
230 320
|
299 295
|
242 227
|
222 051
|
217 221
|
209 192
|
232 701
|
191 385
|
272 309
|
| Casa și conturi la bănci |
98 833
|
62 569
|
161 769
|
234 246
|
38 002
|
53 661
|
69 562
|
63 504
|
148 685
|
75 266
|
137 661
|
71 653
|
70 392
|
101 114
|
152 823
|
66 044
|
120 788
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 459
|
2 417
|
| Datorii |
668 867
|
864 334
|
465 668
|
351 321
|
218 238
|
131 541
|
152 688
|
247 247
|
194 890
|
222 161
|
211 424
|
164 685
|
179 510
|
173 790
|
174 391
|
121 142
|
198 300
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
42 358
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
280 640
|
390 249
|
396 268
|
509 318
|
327 160
|
313 408
|
390 719
|
324 365
|
403 991
|
326 297
|
355 830
|
265 109
|
264 422
|
292 914
|
322 770
|
260 629
|
326 992
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
500
|
501
|
501
|
501
|
501
|
501
|
501
|
501
|
501
|
501
|
501
|
501
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 442 343
|
1 592 379
|
1 189 407
|
1 218 283
|
768 132
|
732 777
|
882 871
|
738 696
|
891 998
|
789 291
|
721 523
|
545 715
|
462 843
|
507 557
|
471 936
|
236 041
|
537 272
|
| Venituri totale |
1 528 984
|
1 592 435
|
1 192 100
|
1 218 306
|
768 755
|
740 965
|
886 438
|
748 985
|
918 275
|
789 487
|
731 544
|
545 724
|
462 902
|
522 776
|
472 044
|
251 701
|
584 166
|
| Cheltuieli totale |
1 370 032
|
1 315 021
|
1 000 991
|
870 309
|
670 147
|
640 787
|
730 068
|
699 754
|
693 836
|
629 213
|
534 265
|
455 669
|
373 789
|
397 358
|
340 008
|
298 213
|
549 211
|
| Rezultat brut |
+158 952
|
+277 414
|
+191 109
|
+347 997
|
+98 608
|
+100 178
|
+156 370
|
+49 231
|
+224 439
|
+160 274
|
+197 279
|
+90 055
|
+89 113
|
+125 418
|
+132 036
|
−46 512
|
+34 955
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+132 626
|
+235 902
|
+180 619
|
+336 058
|
+91 535
|
+93 353
|
+147 505
|
+41 840
|
+215 516
|
+137 822
|
+167 355
|
+76 634
|
+75 947
|
+106 469
|
+112 080
|
−52 962
|
+20 681
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
7
|
6
|
5
|
4
|
—
|
5
|
5
|
6
|
5
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FIRERO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 442 343 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 132 626 lei.
-
Este FIRERO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FIRERO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are FIRERO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată FIRERO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 septembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FIRERO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FIRERO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.