CUI 47349237
BIOTIC CONSTRUCT S.R.L.
BIOTIC CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 14.5 mii lei (−91.2% față de 2023), o pierdere netă de 100.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
47349237
Nr. înregistrare
J2022003693056
EUID
ROONRC.J2022003693056
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
STR. VÂNTULUI, NR.1
Data înregistrării
21-12-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.12.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar provizoriu
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
14 500
Rezultat net
−100 780
Capitaluri proprii
137 757
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
—
|
9 250
|
18 500
|
| Active circulante |
209 252
|
269 246
|
192 200
|
| Creanțe |
196 370
|
267 962
|
192 000
|
| Casa și conturi la bănci |
12 882
|
1 284
|
200
|
| Datorii |
71 495
|
39 959
|
20 727
|
| Capitaluri proprii |
137 757
|
238 537
|
189 973
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
14 500
|
165 400
|
192 000
|
| Venituri totale |
14 500
|
165 400
|
192 000
|
| Cheltuieli totale |
115 135
|
115 235
|
307
|
| Rezultat brut |
−100 635
|
+50 165
|
+191 693
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−100 780
|
+48 564
|
+189 773
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BIOTIC CONSTRUCT S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 14 500 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 100 780 lei.
-
Este BIOTIC CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, BIOTIC CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are BIOTIC CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BIOTIC CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BIOTIC CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BIOTIC CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.