CUI 47381866
ENERGY REACT S.R.L.
ENERGY REACT S.R.L. este o firmă din Galaţi, județul Galați, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 173.3 mii lei (+143.8% față de 2024), o pierdere netă de 24.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
47381866
Nr. înregistrare
J2022002413178
EUID
ROONRC.J2022002413178
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Galaţi
Adresă
BLD. GEORGE COŞBUC, NR.36
Data înregistrării
28-12-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.12.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-10-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
173 269
Rezultat net
−24 391
Capitaluri proprii
−59 092
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
9 520
|
12 784
|
16 048
|
| Active circulante |
107 763
|
62 992
|
132 277
|
| Stocuri |
11 390
|
520
|
519
|
| Creanțe |
49 633
|
38 242
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
46 740
|
24 230
|
131 758
|
| Datorii |
170 245
|
64 673
|
146 827
|
| Venituri în avans |
6 130
|
45 804
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−59 092
|
−34 701
|
1 498
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
173 269
|
71 070
|
7 397
|
| Venituri totale |
219 243
|
102 975
|
51 512
|
| Cheltuieli totale |
243 634
|
138 145
|
49 967
|
| Rezultat brut |
−24 391
|
−35 170
|
+1 545
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−24 391
|
−36 199
|
+1 298
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ENERGY REACT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 173 269 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 24 391 lei.
-
Este ENERGY REACT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ENERGY REACT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 9 octombrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are ENERGY REACT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.
-
Când a fost înființată ENERGY REACT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ENERGY REACT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ENERGY REACT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.