CUI 47420949
FINAXIS S.R.L.
FINAXIS S.R.L. este o firmă din Tâncăbeşti, județul Ilfov, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal. Firma este plătitoare de TVA din 2023 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 748.3 mii lei (+29.6% față de 2024), un profit net de 5.2 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
47420949
Nr. înregistrare
J2023000300408
EUID
ROONRC.J2023000300408
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Tâncăbeşti
Adresă
STR. CÂMPULUI, NR.45, VILA C10. CAMERA 1
Data înregistrării
10-01-2023
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant administrator persoana juridica
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7820 - Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
748 271
Rezultat net
+5 187
Capitaluri proprii
62 270
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
173 438
|
230 828
|
123 778
|
| Active circulante |
194 627
|
424 838
|
120 775
|
| Stocuri |
44 271
|
—
|
2 310
|
| Creanțe |
147 785
|
314 373
|
56 845
|
| Casa și conturi la bănci |
2 571
|
110 465
|
61 620
|
| Cheltuieli în avans |
42 372
|
3 324
|
6 161
|
| Datorii |
232 311
|
256 185
|
118 517
|
| Venituri în avans |
115 856
|
345 722
|
110 366
|
| Capitaluri proprii |
62 270
|
57 083
|
21 831
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
748 271
|
577 223
|
356 663
|
| Venituri totale |
748 855
|
577 621
|
356 765
|
| Cheltuieli totale |
727 473
|
532 729
|
330 423
|
| Rezultat brut |
+21 382
|
+44 892
|
+26 342
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+5 187
|
+37 562
|
+21 531
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FINAXIS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 748 271 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 5 187 lei.
-
Este FINAXIS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, FINAXIS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are FINAXIS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.
-
Când a fost înființată FINAXIS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FINAXIS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FINAXIS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.