CUI 47520271
AGRIVAL TRANS S.R.L.
AGRIVAL TRANS S.R.L. este o firmă din Racoviţa, județul Vâlcea, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2023 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.1 mil. lei (+212.4% față de 2024), un profit net de 41.4 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
47520271
Nr. înregistrare
J2023000087387
EUID
ROONRC.J2023000087387
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Racoviţa
Adresă
STR. BÂLCIULUI, NR.16, IMOBILUL C1. BIROUL C1 IIG2 A
Data înregistrării
27-01-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 055 724
Rezultat net
+41 397
Capitaluri proprii
1 106 640
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
90 285
|
37 874
|
33 300
|
| Active circulante |
3 101 752
|
1 612 353
|
1 682 249
|
| Stocuri |
—
|
72 734
|
64 726
|
| Creanțe |
3 021 866
|
1 533 502
|
1 588 817
|
| Casa și conturi la bănci |
79 886
|
6 117
|
28 706
|
| Datorii |
2 085 397
|
584 985
|
1 053 188
|
| Capitaluri proprii |
1 106 640
|
1 065 242
|
662 361
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 055 724
|
1 298 110
|
2 272 736
|
| Venituri totale |
4 077 673
|
1 302 805
|
2 273 595
|
| Cheltuieli totale |
4 027 438
|
860 839
|
1 588 697
|
| Rezultat brut |
+50 235
|
+441 966
|
+684 898
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+41 397
|
+402 881
|
+662 161
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AGRIVAL TRANS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 055 724 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 41 397 lei.
-
Este AGRIVAL TRANS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, AGRIVAL TRANS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are AGRIVAL TRANS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată AGRIVAL TRANS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AGRIVAL TRANS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AGRIVAL TRANS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.