CUI 47520441
SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L.
SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Slobozia, județul Ialomița, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2023 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (−2.7% față de 2024), un profit net de 60.2 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
47520441
Nr. înregistrare
J2023000042210
EUID
ROONRC.J2023000042210
Formă juridică
SRL
Județ
Ialomița
Localitate
Slobozia
Adresă
ŞOS. AMARA, NR.10
Data înregistrării
27-01-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 314 730
Rezultat net
+60 219
Capitaluri proprii
461 704
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
1 999 498
|
221 687
|
209 703
|
| Active circulante |
230 475
|
279 892
|
143 716
|
| Stocuri |
—
|
18 450
|
26 079
|
| Creanțe |
49 237
|
57 965
|
13 469
|
| Casa și conturi la bănci |
181 238
|
203 477
|
104 168
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
33
|
| Datorii |
1 768 269
|
77 872
|
170 052
|
| Capitaluri proprii |
461 704
|
423 707
|
183 400
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 314 730
|
1 351 191
|
2 589 704
|
| Venituri totale |
1 584 234
|
1 351 577
|
2 706 266
|
| Cheltuieli totale |
1 512 997
|
1 023 522
|
2 502 872
|
| Rezultat brut |
+71 237
|
+328 055
|
+203 394
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+60 219
|
+283 785
|
+183 200
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
17
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 314 730 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 60 219 lei.
-
Este SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOLID BAU CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.