CUI 47582053
ELEVATE PERFORMANCE S.R.L.
ELEVATE PERFORMANCE S.R.L. este o firmă din Orş. Predeal, județul Brașov, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 635.7 mii lei (+6.3% față de 2024) și un profit net de 306.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
47582053
Nr. înregistrare
J2023000368086
EUID
ROONRC.J2023000368086
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Orş. Predeal
Adresă
STR. PIATRA MARE, NR.4, AP.1
Data înregistrării
07-02-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.02.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
7010 - Activităţi ale direcţiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7420 - Activități fotografice
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
635 744
Rezultat net
+306 739
Capitaluri proprii
307 459
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6810 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6810 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
7 727
|
6 241
|
1 500
|
| Active circulante |
381 265
|
255 797
|
180 319
|
| Stocuri |
62 274
|
76 274
|
108 392
|
| Creanțe |
305 213
|
128 193
|
19 584
|
| Casa și conturi la bănci |
13 778
|
51 330
|
52 343
|
| Datorii |
81 533
|
33 318
|
147 241
|
| Capitaluri proprii |
307 459
|
228 720
|
34 578
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
635 744
|
597 959
|
195 207
|
| Venituri totale |
637 151
|
598 474
|
195 421
|
| Cheltuieli totale |
280 964
|
334 357
|
147 063
|
| Rezultat brut |
+356 187
|
+264 117
|
+48 358
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+306 739
|
+228 142
|
+34 378
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ELEVATE PERFORMANCE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 635 744 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 306 739 lei.
-
Este ELEVATE PERFORMANCE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ELEVATE PERFORMANCE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are ELEVATE PERFORMANCE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie.
-
Când a fost înființată ELEVATE PERFORMANCE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 februarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELEVATE PERFORMANCE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELEVATE PERFORMANCE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.