CUI 47583601
AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L.
AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5 mil. lei (+103.9% față de 2024), un profit net de 964.4 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
47583601
Nr. înregistrare
J2023002180406
EUID
ROONRC.J2023002180406
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR ŞARADEI, NR.8, SOBSOL, AP.2
Data înregistrării
07-02-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.02.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7722 - Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 043 223
Rezultat net
+964 397
Capitaluri proprii
1 591 125
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
3 076 344
|
1 690 580
|
133 777
|
| Active circulante |
2 110 193
|
732 274
|
1 562 772
|
| Stocuri |
2 112
|
990
|
491 811
|
| Creanțe |
2 010 501
|
656 625
|
791 017
|
| Casa și conturi la bănci |
97 580
|
74 659
|
279 944
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
521 743
|
96 360
|
| Datorii |
3 595 412
|
2 066 608
|
930 699
|
| Venituri în avans |
0
|
62 371
|
621 668
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
1 591 125
|
815 618
|
240 542
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 043 223
|
2 473 200
|
1 067 120
|
| Venituri totale |
6 297 247
|
3 502 678
|
1 068 366
|
| Cheltuieli totale |
5 179 031
|
2 837 604
|
791 229
|
| Rezultat brut |
+1 118 216
|
+665 074
|
+277 137
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+964 397
|
+575 076
|
+239 542
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 043 223 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 964 397 lei.
-
Este AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 februarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AC RAD PROJECT &CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.