CUI 47583954
PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L.
PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 31.6 mii lei (−65.0% față de 2024) și o pierdere netă de 11 mii lei.
Date de identificare
CUI
47583954
Nr. înregistrare
J2023002193400
EUID
ROONRC.J2023002193400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR EROU ION SCORŢAN, NR.118
Data înregistrării
07-02-2023
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.08.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-11-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
31 637
Rezultat net
−10 970
Capitaluri proprii
−43 428
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
32 097
|
43 380
|
128
|
| Active circulante |
8 314
|
8 988
|
10 165
|
| Stocuri |
6 745
|
6 745
|
6 745
|
| Creanțe |
1 328
|
1 328
|
2 018
|
| Casa și conturi la bănci |
241
|
915
|
1 402
|
| Datorii |
83 839
|
84 826
|
42 271
|
| Capitaluri proprii |
−43 428
|
−32 458
|
−31 978
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
31 637
|
90 467
|
132 564
|
| Venituri totale |
31 637
|
90 467
|
132 564
|
| Cheltuieli totale |
42 607
|
90 157
|
163 620
|
| Rezultat brut |
−10 970
|
+310
|
−31 056
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−10 970
|
−480
|
−32 178
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 31 637 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 10 970 lei.
-
Este PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 13 noiembrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor.
-
Când a fost înființată PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 februarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PEAK ELECTROCONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.