CUI 47603008
MC INTEX CONSTRUCT S.R.L.
MC INTEX CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Botoşani, județul Botoșani, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 39 mii lei (−86.1% față de 2023), un profit net de 19.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
47603008
Nr. înregistrare
J07/78/2023
EUID
ROONRC.J7/78/2023
Formă juridică
SRL
Județ
Botoșani
Localitate
Botoşani
Adresă
ALEEA CĂPITAN ROMANO, NR.1, SC.A, AP.2
Data înregistrării
09-02-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 04-06-2026
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4942 - Servicii de mutare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
38 990
Rezultat net
+19 075
Capitaluri proprii
241 859
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active circulante |
11 281
|
257 726
|
| Creanțe |
11 412
|
275 620
|
| Casa și conturi la bănci |
−131
|
−17 894
|
| Datorii |
−230 578
|
34 978
|
| Capitaluri proprii |
241 859
|
222 748
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
38 990
|
280 320
|
| Venituri totale |
38 991
|
280 320
|
| Cheltuieli totale |
19 321
|
54 769
|
| Rezultat brut |
+19 670
|
+225 551
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+19 075
|
+222 748
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MC INTEX CONSTRUCT S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 38 990 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 19 075 lei.
-
Este MC INTEX CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, MC INTEX CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MC INTEX CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată MC INTEX CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MC INTEX CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MC INTEX CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.