CUI 47696945
ENATIN CONSTRUCT S.R.L.
ENATIN CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Vârteju Orş. Măgurele, județul Ilfov, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (+93.5% față de 2024), un profit net de 259.1 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
47696945
Nr. înregistrare
J2023001251235
EUID
ROONRC.J2023001251235
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Vârteju Orş. Măgurele
Adresă
STR. BUCUREŞTI, NR.70G
Data înregistrării
23-02-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.02.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
9699 - Alte servicii personale n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 315 500
Rezultat net
+259 057
Capitaluri proprii
259 297
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
1 528 193
|
400 853
|
274 556
|
| Active circulante |
567 910
|
543 724
|
495 843
|
| Stocuri |
—
|
10 920
|
—
|
| Creanțe |
501 620
|
490 546
|
430 062
|
| Casa și conturi la bănci |
66 290
|
42 258
|
65 781
|
| Cheltuieli în avans |
18 175
|
5 792
|
2 249
|
| Datorii |
1 854 981
|
858 298
|
833 511
|
| Capitaluri proprii |
259 297
|
92 071
|
−60 863
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 315 500
|
679 975
|
223 965
|
| Venituri totale |
1 421 075
|
679 975
|
224 985
|
| Cheltuieli totale |
1 108 895
|
509 378
|
283 807
|
| Rezultat brut |
+312 180
|
+170 597
|
−58 822
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+259 057
|
+152 934
|
−61 063
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ENATIN CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 315 500 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 259 057 lei.
-
Este ENATIN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ENATIN CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are ENATIN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ENATIN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ENATIN CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ENATIN CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.