CUI 47727391
RUNTECH S.R.L.
RUNTECH S.R.L. este o firmă din Floreşti, județul Cluj, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 397.1 mii lei (−1.4% față de 2024), un profit net de 214 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
47727391
Nr. înregistrare
J12/959/2023
EUID
ROONRC.J12/959/2023
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Floreşti
Adresă
STR. EROILOR, NR.378D, BL.C5, SC.1, AP.48
Data înregistrării
01-03-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
397 097
Rezultat net
+213 984
Capitaluri proprii
214 184
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
49 544
|
70 562
|
96 175
|
| Active circulante |
565 591
|
365 757
|
88 532
|
| Creanțe |
513 869
|
334 321
|
21 919
|
| Casa și conturi la bănci |
51 722
|
31 436
|
66 613
|
| Cheltuieli în avans |
1 018
|
1 504
|
1 737
|
| Datorii |
401 969
|
18 432
|
4 340
|
| Capitaluri proprii |
214 184
|
419 391
|
182 104
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
397 097
|
402 665
|
298 854
|
| Venituri totale |
397 127
|
402 665
|
298 854
|
| Cheltuieli totale |
171 467
|
155 110
|
114 022
|
| Rezultat brut |
+225 660
|
+247 555
|
+184 832
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+213 984
|
+237 287
|
+181 904
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RUNTECH S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 397 097 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 213 984 lei.
-
Este RUNTECH S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, RUNTECH S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are RUNTECH S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată RUNTECH S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RUNTECH S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RUNTECH S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.