CUI 47733962
RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L.
RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 5320 - Alte activităţi poştale şi de curier. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o pierdere netă de 8.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
47733962
Nr. înregistrare
J2023004118409
EUID
ROONRC.J2023004118409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
BLD CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.116, CAMERA NR 1, BL.M2/III, SC.3, ET.3, AP.138
Data înregistrării
01-03-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5320 - Alte activităţi poştale şi de curierCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0510 - Extracţia cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
-
0520 - Extracţia cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
-
0710 - Extracţia minereurilor feroase
-
0721 - Extracţia minereurilor de uraniu şi toriu
-
0729 - Extracţia altor minereuri metalifere neferoase
-
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
-
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
-
0891 - Extracţia mineralelor pentru industria chimică şi a îngrăşămintelor naturale
-
0892 - Extracţia turbei
-
0893 - Extracţia sării
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
5224 - Manipulări
-
5310 - Activităţi poştale desfăşurate sub obligativitatea serviciului universal
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9691 - Activități de servicii personale la domiciliu
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−8 610
Capitaluri proprii
282 961
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5320 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5320 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
4 570
|
7 708
|
2 198
|
| Active circulante |
381 284
|
381 277
|
102 383
|
| Stocuri |
30
|
30
|
30
|
| Creanțe |
130 207
|
130 200
|
100 000
|
| Casa și conturi la bănci |
251 047
|
251 047
|
2 353
|
| Datorii |
102 893
|
97 413
|
76 120
|
| Capitaluri proprii |
282 961
|
291 572
|
28 461
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
290 200
|
101 400
|
| Venituri totale |
0
|
290 200
|
101 400
|
| Cheltuieli totale |
8 610
|
24 622
|
72 125
|
| Rezultat brut |
−8 610
|
+265 578
|
+29 275
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−8 610
|
+263 111
|
+28 261
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5320 - Alte activităţi poştale şi de curier.
-
Când a fost înființată RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2023.
-
Unde are sediul RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 47733962) este în BLD CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.116, CAMERA NR 1, BL.M2/III, SC.3, ET.3, AP.138, Sector 4, București.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RONI ASIAN CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.