CUI 47752182
CONTRUST GMB S.R.L.
CONTRUST GMB S.R.L. este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.6 mil. lei (−3.9% față de 2024), un profit net de 846.2 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
47752182
Nr. înregistrare
J2023000233380
EUID
ROONRC.J2023000233380
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. POSADA, NR.46, BIROU NR. 3
Data înregistrării
03-03-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.03.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-03-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4672 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 635 305
Rezultat net
+846 207
Capitaluri proprii
1 342 043
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
164 633
|
223 169
|
32
|
| Active circulante |
3 059 080
|
2 750 778
|
838 576
|
| Stocuri |
24 992
|
40 957
|
42 348
|
| Creanțe |
1 419 545
|
2 099 152
|
574 038
|
| Casa și conturi la bănci |
1 614 543
|
610 669
|
222 190
|
| Cheltuieli în avans |
1 685
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 883 355
|
1 478 111
|
582 486
|
| Capitaluri proprii |
1 342 043
|
1 495 836
|
256 122
|
| Capital subscris vărsat |
5 000
|
5 000
|
5 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 635 305
|
3 781 169
|
797 641
|
| Venituri totale |
3 641 430
|
3 781 171
|
797 641
|
| Cheltuieli totale |
2 662 864
|
2 342 709
|
499 821
|
| Rezultat brut |
+978 566
|
+1 438 462
|
+297 820
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+846 207
|
+1 239 714
|
+251 122
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONTRUST GMB S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 635 305 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 846 207 lei.
-
Este CONTRUST GMB S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CONTRUST GMB S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 21 martie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are CONTRUST GMB S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CONTRUST GMB S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONTRUST GMB S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONTRUST GMB S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.