CUI 47779811
NEW SECOND COM S.R.L.
NEW SECOND COM S.R.L. este o firmă din Palanca, județul Giurgiu, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 123.8 mii lei (−15.5% față de 2024), o pierdere netă de 11.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
47779811
Nr. înregistrare
J2023000222524
EUID
ROONRC.J2023000222524
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Palanca
Adresă
STR. ION IONESCU BRĂILA, NR.141
Data înregistrării
09-03-2023
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
6499 - Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
6612 - Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
CAEN Rev.2 (2008)
-
4771 - Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
123 755
Rezultat net
−11 362
Capitaluri proprii
49 883
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
289
|
1 156
|
2 022
|
| Active circulante |
54 262
|
64 336
|
68 495
|
| Stocuri |
38 600
|
33 889
|
28 329
|
| Casa și conturi la bănci |
15 662
|
30 447
|
40 166
|
| Cheltuieli în avans |
330
|
330
|
360
|
| Datorii |
4 998
|
4 578
|
10 891
|
| Capitaluri proprii |
49 883
|
61 244
|
59 986
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
123 755
|
146 506
|
188 882
|
| Venituri totale |
123 755
|
146 506
|
188 882
|
| Cheltuieli totale |
133 879
|
144 003
|
127 765
|
| Rezultat brut |
−10 124
|
+2 503
|
+61 117
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−11 362
|
+1 258
|
+59 786
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NEW SECOND COM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 123 755 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 11 362 lei.
-
Este NEW SECOND COM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, NEW SECOND COM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are NEW SECOND COM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie.
-
Când a fost înființată NEW SECOND COM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NEW SECOND COM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NEW SECOND COM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.