CUI 4782856
MODCONSTRUCT SRL
MODCONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 7111 - Activităţi de arhitectură. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.7 mii lei (−74.5% față de 2024), o pierdere netă de 53 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
4782856
Nr. înregistrare
J40/22200/1993
EUID
ROONRC.J40/22200/1993
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
ALEEA ROMANCIERILOR, NR.4, BL.Z17, AP.58
Data înregistrării
18-10-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.09.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7111 - Activităţi de arhitecturăSursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
21 686
Rezultat net
−53 006
Capitaluri proprii
−75 414
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
20
|
17
|
117
|
287
|
457
|
627
|
798
|
968
|
7 496
|
21 022
|
37 413
|
| Active circulante |
60 874
|
81 511
|
130 969
|
147 863
|
121 340
|
87 214
|
89 221
|
75 460
|
59 219
|
57 472
|
57 521
|
57 537
|
55 859
|
174 524
|
92 374
|
96 503
|
126 607
|
| Stocuri |
—
|
0
|
—
|
−1 741
|
1 448
|
2 109
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
720
|
720
|
720
|
720
|
| Creanțe |
85
|
3
|
3 395
|
—
|
51 668
|
50 409
|
50 408
|
41 336
|
40 972
|
40 976
|
40 078
|
20 100
|
22 782
|
113 704
|
76 736
|
76 771
|
77 278
|
| Casa și conturi la bănci |
60 789
|
81 508
|
127 574
|
149 604
|
68 224
|
34 696
|
38 813
|
34 124
|
18 247
|
16 496
|
17 443
|
37 437
|
33 077
|
60 100
|
14 918
|
19 012
|
48 609
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
—
|
—
|
356
|
1 206
|
831
|
821
|
563
|
—
|
420
|
799
|
—
|
689
|
686
|
1 835
|
3 503
|
| Datorii |
136 288
|
103 918
|
115 107
|
159 464
|
257 580
|
110 293
|
90 835
|
63 581
|
60 679
|
49 830
|
22 786
|
22 506
|
17 885
|
122 787
|
60 581
|
38 030
|
39 302
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−75 414
|
−22 407
|
15 862
|
−11 601
|
−135 884
|
−21 873
|
−763
|
12 717
|
−780
|
7 929
|
35 612
|
36 457
|
38 772
|
53 394
|
39 975
|
81 330
|
128 221
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
21 686
|
85 071
|
152 512
|
438 630
|
58 487
|
43 415
|
51 483
|
77 312
|
43 963
|
14 727
|
41 258
|
81 039
|
28 576
|
136 102
|
34 593
|
74 597
|
311 736
|
| Venituri totale |
21 686
|
90 059
|
152 512
|
438 630
|
58 487
|
43 415
|
55 391
|
77 942
|
43 963
|
14 727
|
41 258
|
81 039
|
28 602
|
136 150
|
34 597
|
74 630
|
311 788
|
| Cheltuieli totale |
74 475
|
127 477
|
124 124
|
310 062
|
171 913
|
64 129
|
68 317
|
63 664
|
52 233
|
42 115
|
40 865
|
80 922
|
42 386
|
122 735
|
75 951
|
116 646
|
361 866
|
| Rezultat brut |
−52 789
|
−37 418
|
+28 388
|
+128 568
|
−113 426
|
−20 714
|
−12 926
|
+14 278
|
−8 270
|
−27 388
|
+393
|
+117
|
−13 784
|
+13 415
|
−41 354
|
−42 016
|
−50 078
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−53 006
|
−38 269
|
+27 463
|
+124 282
|
−114 010
|
−21 111
|
−13 480
|
+13 498
|
−8 710
|
−27 683
|
−845
|
−2 315
|
−14 622
|
+13 415
|
−41 354
|
−46 891
|
−55 811
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
3
|
3
|
5
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MODCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 21 686 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 53 006 lei.
-
Este MODCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MODCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are MODCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7111 - Activităţi de arhitectură.
-
Când a fost înființată MODCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 septembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MODCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MODCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.