CUI 479001
PROGRESUL SA
PROGRESUL SA este o firmă din Jilava, județul Ilfov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 674.6 mii lei (−11.7% față de 2024), un profit net de 128.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
479001
Nr. înregistrare
J2003001862231
EUID
ROONRC.J2003001862231
Formă juridică
SA
Județ
Ilfov
Localitate
Jilava
Adresă
Şos. Giurgiului, Nr. 5-JILAV, C.P. 77120
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
3511 - Producţia de energie electrică din resurse neregenerabile
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3521 - Producţia gazelor
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
674 576
Rezultat net
+128 407
Capitaluri proprii
8 081 574
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 688 038
|
3 337 505
|
3 170 741
|
2 533 726
|
3 046 244
|
2 697 374
|
2 749 936
|
3 540 753
|
3 544 580
|
3 582 070
|
3 696 707
|
3 837 756
|
4 435 515
|
4 621 001
|
4 939 249
|
5 234 311
|
5 826 516
|
| Active circulante |
5 132 459
|
4 902 405
|
4 858 847
|
5 057 893
|
4 744 928
|
3 107 349
|
2 811 245
|
2 326 118
|
1 851 669
|
1 843 909
|
2 241 790
|
2 175 771
|
2 712 732
|
3 281 330
|
3 314 443
|
3 931 326
|
3 746 729
|
| Stocuri |
176 926
|
193 823
|
235 287
|
335 287
|
179 852
|
271 562
|
30 743
|
30 298
|
24 479
|
41 641
|
92 540
|
145 521
|
271 819
|
278 865
|
340 182
|
710 701
|
691 777
|
| Creanțe |
4 902 876
|
4 626 469
|
4 527 014
|
4 509 660
|
4 513 283
|
2 828 543
|
2 770 810
|
2 244 807
|
1 728 169
|
1 789 788
|
2 043 461
|
1 633 692
|
1 932 881
|
2 440 897
|
2 203 511
|
2 351 415
|
2 492 115
|
| Casa și conturi la bănci |
52 657
|
82 113
|
96 546
|
212 946
|
51 793
|
7 244
|
9 692
|
51 013
|
99 021
|
12 480
|
105 789
|
396 558
|
508 032
|
561 568
|
770 750
|
869 210
|
562 837
|
| Cheltuieli în avans |
578 898
|
578 898
|
578 898
|
578 898
|
179 341
|
92 566
|
40 843
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
4 259
|
4 259
|
105 453
|
| Datorii |
1 211 824
|
759 644
|
645 688
|
429 378
|
1 361 087
|
1 003 989
|
684 934
|
254 550
|
166 936
|
262 672
|
320 872
|
324 719
|
456 668
|
577 120
|
687 652
|
793 932
|
844 319
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
105 997
|
105 997
|
105 997
|
105 997
|
105 997
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
22
|
23
|
23
|
23
|
23
|
| Capitaluri proprii |
8 081 574
|
7 953 167
|
7 856 801
|
7 635 142
|
6 503 429
|
4 893 300
|
4 917 090
|
5 612 321
|
5 229 313
|
5 163 307
|
5 617 625
|
5 688 808
|
6 691 557
|
7 325 188
|
7 570 276
|
8 375 941
|
8 834 356
|
| Capital subscris vărsat |
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 460
|
3 279 868
|
3 279 868
|
3 279 868
|
3 279 868
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
674 576
|
763 813
|
758 964
|
632 335
|
551 540
|
483 236
|
1 437 611
|
406 508
|
425 764
|
1 065 005
|
1 589 394
|
1 818 273
|
2 184 707
|
2 909 728
|
2 667 365
|
2 761 230
|
3 342 001
|
| Venituri totale |
832 466
|
961 339
|
764 035
|
2 454 011
|
3 552 486
|
675 426
|
2 603 531
|
942 780
|
632 208
|
1 067 986
|
1 566 906
|
1 960 741
|
2 245 992
|
3 123 438
|
2 966 281
|
3 182 079
|
3 585 246
|
| Cheltuieli totale |
685 152
|
842 190
|
535 653
|
1 298 249
|
1 907 356
|
693 866
|
3 272 740
|
550 344
|
559 934
|
1 568 420
|
1 638 089
|
2 544 967
|
2 879 622
|
3 301 607
|
3 624 976
|
3 469 464
|
3 553 586
|
| Rezultat brut |
+147 314
|
+119 149
|
+228 382
|
+1 155 762
|
+1 645 130
|
−18 440
|
−669 209
|
+392 436
|
+72 274
|
−500 434
|
−71 183
|
−584 226
|
−633 630
|
−178 169
|
−658 695
|
−287 385
|
+31 660
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+128 407
|
+96 366
|
+221 659
|
+1 131 713
|
+1 610 130
|
−23 791
|
−695 231
|
+383 008
|
+66 006
|
−500 434
|
−71 183
|
−584 226
|
−633 630
|
−200 862
|
−658 695
|
−332 395
|
+7 770
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
3
|
4
|
7
|
2
|
3
|
8
|
12
|
29
|
40
|
48
|
46
|
48
|
48
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROGRESUL SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 674 576 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 128 407 lei.
-
Este PROGRESUL SA plătitoare de TVA?
-
Da, PROGRESUL SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PROGRESUL SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată PROGRESUL SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 noiembrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROGRESUL SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROGRESUL SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.