CUI 47908550
VMCODING S.R.L.
VMCODING S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 235 mii lei (−14.9% față de 2024), un profit net de 149.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
47908550
Nr. înregistrare
J2023009650405
EUID
ROONRC.J2023009650405
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR HRISOVULUI, NR.2-4, BL.2, SC.1, ET.PARTER, AP.88
Data înregistrării
29-03-2023
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.05.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
235 018
Rezultat net
+149 663
Capitaluri proprii
149 903
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
52 202
|
11 923
|
32
|
| Active circulante |
133 208
|
204 669
|
95 311
|
| Creanțe |
107 902
|
165 549
|
51 405
|
| Casa și conturi la bănci |
25 306
|
39 120
|
43 906
|
| Datorii |
35 507
|
5 455
|
3 885
|
| Capitaluri proprii |
149 903
|
211 137
|
91 458
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
235 018
|
276 296
|
127 216
|
| Venituri totale |
235 262
|
276 296
|
127 216
|
| Cheltuieli totale |
78 689
|
57 275
|
34 711
|
| Rezultat brut |
+156 573
|
+219 021
|
+92 505
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+149 663
|
+210 897
|
+91 258
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VMCODING S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 235 018 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 149 663 lei.
-
Este VMCODING S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, VMCODING S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VMCODING S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată VMCODING S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VMCODING S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VMCODING S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.