CUI 4838019
STEFIMCO SRL
STEFIMCO SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone). Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mii lei (+16.7% față de 2016) și o pierdere netă de 184.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
4838019
Nr. înregistrare
J26/1036/1992
EUID
ROONRC.J26/1036/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. BOBÎLNA, NR.2/A, AP.32
Data înregistrării
01-11-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.11.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 13-09-2019
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4540 - Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2017
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 848
Rezultat net
−184 795
Capitaluri proprii
−987
Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
—
|
271 200
|
271 200
|
286 763
|
287 184
|
288 763
|
292 701
|
284 175
|
285 611
|
| Active circulante |
928
|
13 905
|
12 475
|
18 511
|
7 230
|
20 542
|
63 473
|
125 492
|
169 868
|
| Stocuri |
—
|
—
|
389
|
1 468
|
3 225
|
2 684
|
8
|
112
|
1 758
|
| Creanțe |
928
|
13 885
|
12 086
|
16 903
|
3 307
|
17 858
|
63 191
|
121 922
|
162 276
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
—
|
—
|
140
|
698
|
—
|
274
|
3 458
|
5 834
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
95 502
|
95 502
|
95 502
|
2
|
95 502
|
73 002
|
27 002
|
—
|
| Datorii |
1 915
|
196 797
|
180 375
|
177 814
|
55 284
|
150 964
|
163 470
|
166 494
|
165 199
|
| Capitaluri proprii |
−987
|
183 810
|
198 802
|
222 962
|
239 132
|
253 843
|
265 706
|
270 175
|
290 280
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
—
|
200
|
—
|
—
|
—
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2016
1 848
|
1 583
|
2 249
|
2 501
|
1 718
|
1 370
|
1 671
|
1 532
|
2 269
|
| Venituri totale |
63 962
|
1 590
|
12 733
|
2 537
|
2 021
|
5 284
|
1 671
|
1 532
|
2 269
|
| Cheltuieli totale |
246 838
|
16 553
|
36 511
|
18 632
|
16 672
|
17 066
|
15 203
|
16 663
|
20 678
|
| Rezultat brut |
−182 876
|
−14 963
|
−23 778
|
−16 095
|
−14 651
|
−11 782
|
−13 532
|
−15 131
|
−18 409
|
| Rezultat net |
Față de 2016
−184 795
|
−14 992
|
−24 160
|
−16 171
|
−14 712
|
−11 862
|
−13 589
|
−18 356
|
−21 293
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STEFIMCO SRL în 2017?
-
Bilanțul pe 2017 arată o cifră de afaceri netă de 1 848 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 184 795 lei.
-
Este STEFIMCO SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, STEFIMCO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are STEFIMCO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone).
-
Când a fost înființată STEFIMCO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STEFIMCO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STEFIMCO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.