CUI 4850187
PASARO SRL
PASARO SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 241.3 mii lei (+512.3% față de 2020), un profit net de 84 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
4850187
Nr. înregistrare
J40/23944/1993
EUID
ROONRC.J40/23944/1993
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. VULTURI, NR.40
Data înregistrării
04-11-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.10.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-10-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
241 312
Rezultat net
+83 996
Capitaluri proprii
225 520
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
32 830
|
58 989
|
67 135
|
75 282
|
85 465
|
93 611
|
101 758
|
230 661
|
246 440
|
216 207
|
| Active circulante |
247 129
|
233 304
|
237 078
|
227 154
|
228 973
|
222 948
|
264 843
|
240 929
|
171 310
|
126 173
|
| Stocuri |
24 664
|
75 624
|
75 624
|
75 624
|
76 636
|
76 576
|
73 973
|
71 009
|
72 967
|
72 967
|
| Creanțe |
144 645
|
98 614
|
87 981
|
77 100
|
73 386
|
63 883
|
85 286
|
96 584
|
63 017
|
31 481
|
| Casa și conturi la bănci |
77 820
|
59 066
|
73 473
|
74 430
|
78 951
|
82 489
|
105 584
|
73 336
|
35 326
|
21 725
|
| Cheltuieli în avans |
34 440
|
—
|
9 289
|
9 289
|
9 289
|
9 289
|
9 288
|
9 288
|
5 520
|
5 520
|
| Datorii |
88 879
|
69 526
|
68 224
|
48 762
|
44 281
|
42 274
|
44 781
|
43 107
|
26 703
|
69 171
|
| Venituri în avans |
0
|
8 488
|
8 488
|
8 488
|
8 488
|
8 488
|
8 488
|
8 488
|
8 488
|
8 488
|
| Provizioane |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Capitaluri proprii |
225 520
|
214 279
|
236 790
|
254 475
|
270 958
|
275 086
|
322 620
|
429 283
|
388 079
|
270 241
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2020
241 312
|
39 409
|
39 203
|
39 834
|
43 787
|
53 882
|
53 289
|
53 283
|
53 438
|
67 586
|
| Venituri totale |
296 416
|
39 507
|
39 203
|
39 834
|
43 787
|
53 882
|
53 290
|
53 285
|
53 446
|
70 476
|
| Cheltuieli totale |
194 537
|
23 466
|
29 703
|
50 091
|
26 602
|
25 512
|
32 008
|
20 727
|
30 278
|
7 854
|
| Rezultat brut |
+101 879
|
+16 041
|
+9 500
|
−10 257
|
+17 185
|
+28 370
|
+21 282
|
+32 558
|
+23 168
|
+62 622
|
| Rezultat net |
Față de 2020
+83 996
|
+14 858
|
+8 630
|
−11 443
|
+15 872
|
+25 466
|
+17 625
|
+27 349
|
+18 478
|
+52 603
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PASARO SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 241 312 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 83 996 lei.
-
Este PASARO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PASARO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 octombrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are PASARO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată PASARO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PASARO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PASARO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.