CUI 4861410
FORESTSILV SRL
FORESTSILV SRL este o firmă din Brebu, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și aplică TVA la încasare. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 274.1 mii lei (+50.8% față de 2023), o pierdere netă de 61.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
4861410
Nr. înregistrare
J1993002679291
EUID
ROONRC.J29/2679/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Brebu
Adresă
SAT MEGIESESC-PCT."LUNCA DOFTANEI"
Data înregistrării
09-11-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnuluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
274 087
Rezultat net
−61 314
Capitaluri proprii
−560 579
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
269 155
|
280 169
|
291 870
|
316 432
|
350 121
|
377 415
|
417 868
|
517 930
|
590 300
|
654 229
|
538 830
|
660 215
|
803 674
|
1 012 399
|
1 166 532
|
1 029 306
|
| Active circulante |
637 677
|
617 642
|
609 912
|
716 710
|
1 051 745
|
952 134
|
898 918
|
1 206 221
|
846 071
|
619 611
|
620 703
|
509 508
|
410 240
|
599 340
|
420 918
|
198 022
|
| Stocuri |
408 328
|
408 328
|
383 328
|
537 351
|
629 628
|
549 127
|
561 673
|
1 116 524
|
768 817
|
411 361
|
491 747
|
391 893
|
317 341
|
441 307
|
291 678
|
110 934
|
| Creanțe |
211 385
|
194 418
|
200 792
|
171 808
|
417 324
|
394 089
|
322 677
|
63 051
|
61 968
|
85 586
|
123 326
|
108 245
|
78 384
|
153 280
|
113 395
|
78 501
|
| Casa și conturi la bănci |
17 964
|
14 896
|
25 792
|
7 551
|
4 793
|
8 918
|
14 568
|
26 646
|
15 286
|
122 664
|
5 630
|
9 370
|
14 515
|
4 753
|
15 845
|
8 587
|
| Datorii |
1 467 411
|
1 397 076
|
1 255 217
|
1 189 003
|
1 499 166
|
1 431 821
|
1 436 867
|
1 547 442
|
1 108 615
|
944 909
|
833 931
|
660 316
|
706 030
|
1 111 281
|
1 094 105
|
707 417
|
| Capitaluri proprii |
−560 579
|
−499 265
|
−353 435
|
−155 861
|
−97 300
|
−102 272
|
−120 081
|
176 709
|
327 756
|
328 931
|
325 602
|
509 407
|
507 884
|
500 458
|
493 345
|
519 911
|
| Capital subscris vărsat |
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
274 087
|
181 766
|
383 491
|
348 167
|
369 166
|
481 833
|
750 545
|
1 902 527
|
1 651 384
|
1 677 732
|
1 538 747
|
1 846 977
|
2 102 661
|
1 646 315
|
1 479 325
|
1 387 081
|
| Venituri totale |
274 087
|
206 767
|
383 491
|
348 319
|
382 341
|
481 261
|
615 980
|
1 985 791
|
1 743 212
|
1 961 185
|
1 624 162
|
1 835 076
|
2 060 732
|
1 824 785
|
1 557 249
|
1 401 881
|
| Cheltuieli totale |
335 401
|
352 596
|
393 696
|
406 880
|
376 648
|
478 314
|
911 202
|
2 134 994
|
1 738 867
|
1 959 056
|
1 807 967
|
1 831 903
|
2 047 991
|
1 816 059
|
1 512 165
|
1 394 954
|
| Rezultat brut |
−61 314
|
−145 829
|
−10 205
|
−58 561
|
+5 693
|
+2 947
|
−295 222
|
−149 203
|
+4 345
|
+2 129
|
−183 805
|
+3 173
|
+12 741
|
+8 726
|
+45 084
|
+6 927
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−61 314
|
−145 829
|
−10 205
|
−58 561
|
+4 972
|
−426
|
−296 790
|
−151 046
|
+1 772
|
+2 129
|
−183 805
|
+1 524
|
+8 626
|
+7 113
|
+32 582
|
+1 194
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
2
|
4
|
6
|
5
|
5
|
10
|
19
|
19
|
22
|
21
|
22
|
19
|
19
|
24
|
22
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FORESTSILV SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 274 087 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 61 314 lei.
-
Este FORESTSILV SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FORESTSILV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are FORESTSILV SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului.
-
Când a fost înființată FORESTSILV SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FORESTSILV SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FORESTSILV SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.