CUI 4868699
VULCANIS SERVCOM SRL
VULCANIS SERVCOM SRL este o firmă din Poieni, județul Cluj, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 101.8 mii lei (+16.2% față de 2024) și un profit net de 8 mii lei.
Date de identificare
CUI
4868699
Nr. înregistrare
J1993003684120
EUID
ROONRC.J1993003684120
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Poieni
Adresă
NR.276/A
Data înregistrării
11-11-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.11.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5610 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
101 769
Rezultat net
+8 027
Capitaluri proprii
41 724
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
35 886
|
13 603
|
13 972
|
14 341
|
14 709
|
15 077
|
15 446
|
15 814
|
16 183
|
16 551
|
16 920
|
17 288
|
17 633
|
18 278
|
18 923
|
19 231
|
19 509
|
| Active circulante |
16 805
|
22 812
|
22 504
|
17 141
|
12 729
|
7 932
|
14 832
|
11 275
|
8 919
|
10 625
|
9 430
|
13 408
|
11 851
|
10 863
|
9 382
|
11 220
|
12 350
|
| Stocuri |
13 637
|
14 259
|
9 991
|
15 733
|
9 764
|
7 411
|
13 225
|
8 784
|
6 833
|
7 355
|
5 185
|
7 098
|
6 498
|
8 160
|
6 966
|
9 839
|
10 489
|
| Creanțe |
289
|
685
|
—
|
53
|
—
|
—
|
1 320
|
1 435
|
1 671
|
2 748
|
3 808
|
5 347
|
4 882
|
2 651
|
2 440
|
1 625
|
1 925
|
| Casa și conturi la bănci |
2 879
|
7 868
|
12 513
|
1 355
|
2 965
|
521
|
287
|
1 056
|
415
|
522
|
437
|
963
|
471
|
52
|
−24
|
−244
|
−64
|
| Datorii |
10 967
|
2 718
|
2 554
|
6 009
|
2 308
|
4 756
|
15 188
|
23 839
|
30 735
|
40 127
|
46 744
|
56 959
|
60 643
|
58 615
|
44 792
|
33 945
|
35 230
|
| Capitaluri proprii |
41 724
|
33 697
|
33 922
|
25 473
|
25 130
|
18 253
|
15 090
|
3 250
|
−5 633
|
−12 951
|
−20 394
|
−26 263
|
−31 159
|
−29 474
|
−16 487
|
−3 494
|
−3 371
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
101 769
|
87 604
|
84 293
|
109 188
|
87 628
|
63 380
|
62 594
|
58 122
|
41 762
|
45 215
|
38 764
|
29 873
|
30 643
|
46 441
|
62 058
|
53 769
|
42 772
|
| Venituri totale |
101 802
|
87 582
|
84 293
|
117 188
|
87 628
|
63 380
|
62 594
|
58 122
|
41 762
|
45 215
|
38 764
|
29 873
|
30 643
|
46 441
|
62 058
|
53 769
|
42 772
|
| Cheltuieli totale |
91 226
|
86 709
|
73 581
|
113 856
|
78 538
|
58 847
|
48 874
|
47 496
|
33 192
|
36 418
|
31 388
|
24 081
|
31 493
|
59 428
|
75 052
|
52 242
|
38 010
|
| Rezultat brut |
+10 576
|
+873
|
+10 712
|
+3 332
|
+9 090
|
+4 533
|
+13 720
|
+10 626
|
+8 570
|
+8 797
|
+7 376
|
+5 792
|
−850
|
−12 987
|
−12 994
|
+1 527
|
+4 762
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+8 027
|
−225
|
+8 449
|
+343
|
+6 878
|
+3 163
|
+11 840
|
+8 883
|
+7 318
|
+7 442
|
+5 869
|
+4 896
|
−1 685
|
−12 987
|
−12 994
|
−123
|
+1 895
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VULCANIS SERVCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 101 769 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 8 027 lei.
-
Este VULCANIS SERVCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, VULCANIS SERVCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VULCANIS SERVCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor.
-
Când a fost înființată VULCANIS SERVCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VULCANIS SERVCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VULCANIS SERVCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.