CUI 4868800

CORINT COMIMPEX SRL

CORINT COMIMPEX SRL este o firmă din Floreşti, județul Cluj, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 630.6 mii lei (−17.0% față de 2024), o pierdere netă de 8.1 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

4868800

Nr. înregistrare

J12/3569/1993

EUID

ROONRC.J12/3569/1993

Formă juridică

SRL

Județ

Cluj

Localitate

Floreşti

Adresă

STR. URUSAGULUI, NR.17, CORP C11, AP.1

Data înregistrării

11-11-1993

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 11.11.1993

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-12-1993

TVA la încasare

Da

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 1101 - Distilarea, rafinarea şi mixarea băuturilor alcoolice

  • 1102 - Fabricarea vinurilor din struguri

  • 4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele

  • 4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse

  • 4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

  • 4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor

  • 4635 - Comerţ cu ridicata al produselor din tutun

  • 4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase

  • 4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente

  • 4638 - Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv peşte, crustacee şi moluşte

  • 4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile

  • 4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei

  • 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

  • 4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat

  • 4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor

  • 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

  • 4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate

  • 4779 - Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

  • 5610 - Restaurante

  • 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

  • 8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

  • 8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−17.0%

630 636

Rezultat net

+73.8%

−8 140

Capitaluri proprii

−10.6%

68 819

Număr mediu de salariați

0.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut CORINT COMIMPEX SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 630 636 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 8 140 lei.

Este CORINT COMIMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, CORINT COMIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.

Ce cod CAEN principal are CORINT COMIMPEX SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Când a fost înființată CORINT COMIMPEX SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 1993.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către CORINT COMIMPEX SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește CORINT COMIMPEX SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit