CUI 49410003
ARINIC S.R.L.
ARINIC S.R.L. este o firmă din Răstoaca, județul Vrancea, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 247.8 mii lei (+15.4% față de 2024) și o pierdere netă de 8.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
49410003
Nr. înregistrare
J39/29/2024
EUID
ROONRC.J39/29/2024
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Răstoaca
Adresă
STR. ARGINTULUI, NR.13
Data înregistrării
16-01-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.01.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
247 814
Rezultat net
−8 282
Capitaluri proprii
−20 118
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active circulante |
69 539
|
32 719
|
| Stocuri |
37 233
|
19 336
|
| Creanțe |
10 556
|
4 618
|
| Casa și conturi la bănci |
21 750
|
8 765
|
| Datorii |
89 657
|
44 555
|
| Capitaluri proprii |
−20 118
|
−11 836
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
247 814
|
214 824
|
| Venituri totale |
247 814
|
214 824
|
| Cheltuieli totale |
256 096
|
226 960
|
| Rezultat brut |
−8 282
|
−12 136
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−8 282
|
−12 136
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ARINIC S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 247 814 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 8 282 lei.
-
Este ARINIC S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ARINIC S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ARINIC S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată ARINIC S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ARINIC S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ARINIC S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.