CUI 49557722
PILONUL90 S.R.L.
PILONUL90 S.R.L. este o firmă din Baraţi, județul Bacău, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie. Firma este plătitoare de TVA din 2024 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 232.8 mii lei (−15.8% față de 2024), un profit net de 106.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
49557722
Nr. înregistrare
J2024000236047
EUID
ROONRC.J2024000236047
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Baraţi
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.8
Data înregistrării
08-02-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.02.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3313 - Repararea și întreținerea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9522 - Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
-
9529 - Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
232 806
Rezultat net
+106 821
Capitaluri proprii
60 726
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
2 863
|
4 123
|
| Active circulante |
118 847
|
113 482
|
| Creanțe |
52 380
|
55 375
|
| Casa și conturi la bănci |
66 467
|
58 107
|
| Datorii |
60 984
|
163 700
|
| Capitaluri proprii |
60 726
|
−46 095
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
232 806
|
276 585
|
| Venituri totale |
233 016
|
276 657
|
| Cheltuieli totale |
123 865
|
320 185
|
| Rezultat brut |
+109 151
|
−43 528
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+106 821
|
−46 295
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PILONUL90 S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 232 806 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 106 821 lei.
-
Este PILONUL90 S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PILONUL90 S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are PILONUL90 S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie.
-
Când a fost înființată PILONUL90 S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PILONUL90 S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PILONUL90 S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.