CUI 49587685
TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L.
TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2024 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (+1 874.6% față de 2024), un profit net de 1.2 mil. lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
49587685
Nr. înregistrare
J2024003084401
EUID
ROONRC.J2024003084401
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
SPL INDEPENDENŢEI, NR.202 B, CAMERA 42.
Data înregistrării
14-02-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.02.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 778 804
Rezultat net
+1 229 233
Capitaluri proprii
1 223 068
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
276 167
|
—
|
| Active circulante |
1 427 444
|
34 228
|
| Stocuri |
565
|
—
|
| Creanțe |
1 215 811
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
211 068
|
34 228
|
| Datorii |
480 543
|
40 393
|
| Capitaluri proprii |
1 223 068
|
−6 165
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 778 804
|
90 086
|
| Venituri totale |
1 778 808
|
90 087
|
| Cheltuieli totale |
477 101
|
95 551
|
| Rezultat brut |
+1 301 707
|
−5 464
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 229 233
|
−6 365
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 778 804 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 229 233 lei.
-
Este TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TOTAL EXIGENT CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.