CUI 49628416
DOTMA DEVELOPMENT S.R.L.
DOTMA DEVELOPMENT S.R.L. este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.7 mil. lei (+191.8% față de 2024), un profit net de 21 mii lei și 27 de angajați.
Date de identificare
CUI
49628416
Nr. înregistrare
J2024000588081
EUID
ROONRC.J2024000588081
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. CARPAŢILOR, NR.93, CAMERA 1, ET.P, AP.04-6
Data înregistrării
20-02-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.02.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 707 271
Rezultat net
+20 989
Capitaluri proprii
24 331
Număr mediu de salariați
27
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
153 065
|
79 309
|
| Active circulante |
322 288
|
241 650
|
| Stocuri |
9 633
|
1 070
|
| Creanțe |
264 336
|
165 166
|
| Casa și conturi la bănci |
48 319
|
75 414
|
| Cheltuieli în avans |
2 782
|
1 910
|
| Datorii |
453 804
|
319 527
|
| Capitaluri proprii |
24 331
|
3 342
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 707 271
|
1 613 445
|
| Venituri totale |
4 707 279
|
1 613 445
|
| Cheltuieli totale |
4 680 020
|
1 566 765
|
| Rezultat brut |
+27 259
|
+46 680
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+20 989
|
+3 142
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
14
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DOTMA DEVELOPMENT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 707 271 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 20 989 lei.
-
Este DOTMA DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DOTMA DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are DOTMA DEVELOPMENT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DOTMA DEVELOPMENT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DOTMA DEVELOPMENT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DOTMA DEVELOPMENT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.