CUI 49790964
NEXTTHINGS S.R.L.
NEXTTHINGS S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete. Firma este plătitoare de TVA din 2026. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 156.3 mii lei (+1 383.9% față de 2024) și un profit net de 73.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
49790964
Nr. înregistrare
J2024001420122
EUID
ROONRC.J2024001420122
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. TRAIAN VUIA, NR.42
Data înregistrării
19-03-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 26-02-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe și legume
-
1039 - Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
156 341
Rezultat net
+73 927
Capitaluri proprii
71 684
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
19 694
|
—
|
| Active circulante |
102 737
|
10 440
|
| Stocuri |
39 445
|
6 969
|
| Creanțe |
36 275
|
116
|
| Casa și conturi la bănci |
27 017
|
3 355
|
| Datorii |
50 747
|
12 684
|
| Capitaluri proprii |
71 684
|
−2 244
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
156 341
|
10 536
|
| Venituri totale |
156 770
|
10 765
|
| Cheltuieli totale |
72 333
|
13 209
|
| Rezultat brut |
+84 437
|
−2 444
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+73 927
|
−2 444
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NEXTTHINGS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 156 341 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 73 927 lei.
-
Este NEXTTHINGS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, NEXTTHINGS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are NEXTTHINGS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete.
-
Când a fost înființată NEXTTHINGS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NEXTTHINGS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NEXTTHINGS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.