CUI 49805429
DON ENGINEERING S.R.L.
DON ENGINEERING S.R.L. este o firmă din Rediu, județul Iași, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2026. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (+310.9% față de 2024), un profit net de 477 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
49805429
Nr. înregistrare
J2024001081226
EUID
ROONRC.J2024001081226
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Rediu
Adresă
ŞOS. VALEA REDIULUI, NR.157
Data înregistrării
21-03-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 29-09-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 191 709
Rezultat net
+477 046
Capitaluri proprii
435 083
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active circulante |
445 969
|
1 720
|
| Creanțe |
445 703
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
266
|
1 720
|
| Datorii |
10 886
|
43 683
|
| Capitaluri proprii |
435 083
|
−41 963
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 191 709
|
290 000
|
| Venituri totale |
1 786 948
|
290 000
|
| Cheltuieli totale |
1 274 151
|
329 321
|
| Rezultat brut |
+512 797
|
−39 321
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+477 046
|
−42 163
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DON ENGINEERING S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 191 709 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 477 046 lei.
-
Este DON ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DON ENGINEERING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 29 septembrie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are DON ENGINEERING S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DON ENGINEERING S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DON ENGINEERING S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DON ENGINEERING S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.