CUI 49835098
MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L.
MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Orş. Negreşti-Oaş, județul Satu Mare, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma este plătitoare de TVA din 2024 și aplică TVA la încasare. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 822.3 mii lei (−33.9% față de 2024), o pierdere netă de 144.9 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
49835098
Nr. înregistrare
J30/318/2024
EUID
ROONRC.J30/318/2024
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Orş. Negreşti-Oaş
Adresă
STR. MOŢILOR, NR.16
Data înregistrării
26-03-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 26-03-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator judiciar provizoriu
Administrator special
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
822 333
Rezultat net
−144 883
Capitaluri proprii
331 164
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
93 015
|
130 755
|
| Active circulante |
791 625
|
700 365
|
| Stocuri |
1 805
|
16 242
|
| Creanțe |
777 372
|
605 870
|
| Casa și conturi la bănci |
12 448
|
78 253
|
| Datorii |
553 476
|
355 073
|
| Capitaluri proprii |
331 164
|
476 047
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
822 333
|
1 243 409
|
| Venituri totale |
838 862
|
1 243 491
|
| Cheltuieli totale |
966 766
|
736 541
|
| Rezultat brut |
−127 904
|
+506 950
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−144 883
|
+475 847
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 822 333 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 144 883 lei.
-
Este MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 26 martie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MTC PRESTCONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.